Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
Solutie
  • DC.Cristian

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2020

  • Mesaj Privat
Salut colegi, am fost la un mecanic pentru o problema la singurante. Dupã ce am plecat de acolo fãrã sã rezolv nimic am descoperit cã în unele spatii sunt lipsa siguranțe și în altele în plus fațã de cum erau inițial. Vreau și eu va rog câteva poze cu panoul de siguranțe sa fac o comparare. Astea H 1.4 benzina, an de fabricare 2004.


MODEL: Astra 2004
MOTOR: 1.4 66cp z14xel

Aceasta discutie are un raspuns marcat ca solutie la problema expusa.
Sari direct la Solutie

  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,470
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca o sa te ajute poze facute de altcineva, echiparea cu sigurante si valoarea unor sigurante, depinde de dotarile fiecarei masini. Era bine daca aveai poze facute de tine, inainte de interventi.
Oricum, in principiu, poti sa iei fiecare siguranta in parte, sa vezi daca soclul (locasul in care intra) are ambii papuci metalici in locasuri. Daca are doar intr-o parte, acolo nu are ce cauta siguranta, daca are papuci pentru ambele picioruse ale sigurantei, ar cam trebui sa pui siguranta acolo.
Valorile le gasesti in manualul masinii.
Deci, daca ai putina rabdare, rezolvi cu completatul.
Si totusi, la care panou cu sigurante s-a umblat, ce problema aveai initial ? Si acum, ce problema/probleme ai?
  • Acidutzu

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Nu vreau sa fiu carcotas, DAR NU MA POT ABTINE ! Mai bine mergeai la un electrician pentru sigurante, la mecanic mergi pentru ... probleme mecanice.
Asa cum a zis si colegul sebage : in functie de dotarile masinii pot avea mai multe sau mai putine sigurante. Cu cartea tehnica in mana, stiind ce dotari ai pe masina poti verifica ce sigurante iti trebuie, unde trebuie puse si mai ales valoarea lor corecta.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR