Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • RGhita

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2020

  • Mesaj Privat
Bunã seata am un Opel astra g 1.7 dti motor y și se oprește în mers cînd se încãlzește motoru am fost la unservis și mia schimbat calculator injecție și valva de pe pompã și tot la fel face poate sa ma ajute cineva?


MODEL: Opel astra g 1.7 dti y
Skip ads

  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Simptom clar de calculator Edu de pe pompa de injectie , clasicele lipituri reci, dar zici ca l-ai schimbat , insa celalalt este nou sau sh. poate si acela are problema asta daca este tot vechi , fiind caz general si poate nu a fost reparat inainte de vanzare .Martor aprins in bord ai, in momentul opririi motorului in mers ? O diagnoza ai facut?
Mai multe detalii te-ar ajuta pe tine in primul rand si pe noi in a-ti da acele detalii pe care le astepti.
O cautare aici pe club ai dat cu problema ta , ca este f. posibil sa se fi discutat deja problema asta
  • RGhita

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2020

  • Mesaj Privat
Am fost la mecanic și a pus testaru și ia dat eruare pe valva de pe pompã am schimbat valva tot la fel fãcea dupã aia a zis cai calculator de injecție lam schimbat și tot la fel face. Vi s-o întîmplac asa ceva vã rog sã mã anunțați dacã știți care e cauza
  • Lotg

  • Mesaje scrise: 1,638
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2009

  • Mesaj Privat
..
Skip ads

  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
RGhita a scris:... am schimbat valva tot la fel fãcea dupã aia a zis cai calculator de injecție lam schimbat și tot la fel face. Vi s-o întîmplac asa ceva vã rog sã mã anunțați dacã știți care e cauza

Daca nu spui codurile de eroare, e cam greu sa ne dam seama.
Daca ai schimbat cu piese de la dezmembrari, nu ai nici o garantie ca sunt bune.
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,477
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Da s-a mai intamplat si la altii sa schimbe la "ghici" sau "dupa ureche" si dupa ce schimba, sa faca la fel!
Ce masina, ce motor, ce cod de motor, ce simptome (cum se comporta), cand si cum apar aceste simptome, ce coduri de eroare au rezultat la diagnoza, ce alte verificari s-au facut (daca s-au facut)?
Acestea ar fi unele date esentiale, ca cineva dintre colegi sa isi poata da eventual o parere despre problema ta.
Completarea profilului nu este doar ca sa pierzi timpul, ci pentru a se cunoaste unele din aceste date. Nu ar strica si o locatie, poate se gaseste vreun coleg mai priceput, prin apropiere si care sa si vrea/stie/poata sa te ajute.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR