Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • W9393

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2021

  • Mesaj Privat
Salut ,recent am facut testul cu pedalele deoarece am niste simptome mai urate la masina adica ,trage mai greu din ce am observat (Lipsa de putere(Mentionez ca nu am niciun martor aprins) (AM si egr-ul schimbat este nou) ,si consumul destul de mare .
Errorile care mi-au aparut la testul de pedale : 040004
060631
In vide-o nu am mai mult de 10 la ora ,cred ca mai putin.
Vide-o cum se comporta masina in legatura cu consumu-l: https://vimeo.com/517284130

Daca are cineva vre-o idee in legatura cu toate aceste probleme ,as ramane recunoscator ,ma chinui de ceva timp sa-i dau de cap.Smile


MODEL: Opel astra h
MOTOR: 1.9 CTDI 120CP

LOCATIE: Craiova
  • black_soulwhite

  • Mesaje scrise: 530
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z19 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Prima este pe egr , iar a doua dupa ce am citit pe un forum nemtesc si spaniol , ar fi ecu de vina.Mai asteapta si alte pareri.
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,477
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Atat timp cat masina se deplaseaza cu o viteza de peste un anumit prag (5Km/h cred, nu am verificat aceasta valoare), consumul este afisat in L/100Km
Cand masina sta pe loc sau ruleaza cu o viteza sub acel prag, consumul este afisat in L/h.
Daca tu pe relanti ai consum de 0.9L/h ... rezulta ca daca rulezi cu masina "pe liber" cu 10Km/h, vei consuma 0.9L/10Km, deci 9L/100Km.

Treaba cu erorile, ar fi normal sa le stergi si apoi sa rulezi cu masina o perioada si sa vezi daca si care mai apar/e. O diagnoza facuta cu o interfata dedicata si de o persoana care stie ce parametri sa urmareasca, ar fi ideal...
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Cauta-l pe colegul 34KLA din Craiova daca vrei sa rezolvi.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR