Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • AGafton

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2021

  • Mesaj Privat
Salut Dragi colegi,vin si eu la voi cu o problema Opel Meriva 1.7 ZDth si mai exact am aprins martorul masinuta cu cheita si (senzorul Abs care se stinge cand masina sta un timp apoi revine dupa 1 2 3 km de mers) masinuta cu cheita este eroare permanenta nu se sterge si la tester mi-a dat urmatoarele erori :
ca si defect nu mai trage cum trebuie decat dupa 3000 de turatii incep sa simt ca trage motorul..pana atunci te rogi de ea. VA multumesc frumos pentru ajutor.

P-0105-Boost Pressure sensor circuit Low imput-not present
P-0380-Glow time realy Circuit Malfunction-present
P-0105 -Boost Pressure sensor circuit Range/Performance -not present
P-0105-Boost Pressure Sensor Circuit High Imput-Not present



MODEL: Opel Meriva 1.7
MOTOR: Z17dTH
  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Pentru inceput scoate senzorul MAP de presiune turbo de pe admisie si egr-ul si curatale cu spray dedicat .
P0380 e de la vreo bujie incandescenta ,sau releu bujii , P0105 e pe MAP . Foloseste functia de cautare , lupa din dreapta sus si scrii fiecare cod de eroare pe rand si o sa gasesti destule discutii pt. fiecare eroare .
  • AGafton

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2021

  • Mesaj Privat
Multumeac am sa inncerc ce mi-ati apus dvs..as putea singur sau trebuie mers la service?
  • AGafton

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2021

  • Mesaj Privat
RADU FLORIAN a scris:Pentru inceput scoate senzorul MAP de presiune turbo de pe admisie si egr-ul si curatale cu spray dedicat .
P0380 e de la vreo bujie incandescenta ,sau releu bujii , P0105 e pe MAP . Foloseste functia de cautare , lupa din dreapta sus si scrii fiecare cod de eroare pe rand si o sa gasesti destule discutii pt. fiecare eroare .


Am sa incerc prima oara asta..am scris erorile dar sunt ft multe pareri si raspunsuri..nimic concret..multumesc mai revin
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR