Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • gabiB

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Salutare
De vreo 2-3 saptamani se aude un carait(vibrat) cand la turatii mici si cand virez stanga -dreapta, in treapta a2a nu se mai aude nimic. Stie cineva ce ar putea fi? Masina are 15000 km
Multumesc
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
daca masina are 15.000 km, inseamna ca e in garantie?
daca e in garantie, fa-le o vizita le meseriasi...
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
sau verifica nivelul lichidului hidraulic de la servodirectie....
  • Ioan S.

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2007

  • Mesaj Privat
gabiB a scris:Salutare
De vreo 2-3 saptamani se aude un carait(vibrat) cand la turatii mici si cand virez stanga -dreapta, in treapta a2a nu se mai aude nimic. Stie cineva ce ar putea fi? Masina are 15000 km
Multumesc


Poate ne spui si noua ce a fost.
Sunt curios (si direct interesat).
De o luna sunt posesorul unei masini Astra Classic II (1,4 Twinport). Are putin peste un an vechime si vreo 17000 km.
Am avut si eu o astfel de problema in sensul ca la viraj total stinga auzeam un zgomot frecat pe tabla (sau poate pe discul de frina) la roata dreapta fata.
Am programat-o la service ... insa am facut legatura cu mersul vreo 20 km pe criblura proaspat pusa.
Asa ca am dat jos roata dreapta fata si m-am ingrozit cita criblura am gasit pe acolo. Am gasit vreo 3 pitricele intr-o fanta de pe tabla care se afla linga discul de frina spre interior.
Am dat jos pietricelele si zgomotul a disparut aproape complet. Spun aproape complet pentru ca se mai aude, insa foarte slab, stind in exterorul masinii chiar linga roata dreapta fata aflata in viraj.

Am anulat programarea ... insa acum imi pare rau ... probabil era mai bine sa merg in service ... asta pentru linistea mea.
Pe de alta parte acum zgomotul este aproape imperceptibil ... trebuie sa fii foarte atent sa-l mai auzi si nici nu se aude de fiecare data.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR