Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
Solutie
  • CChrisstyy

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2021

  • Mesaj Privat
Salutare, are cineva sa imi dea si mie software-ul de la op com tradus in limba romana ? am achizitionat unul recent si este in limba engleza si am nevoie de cel tradus.. multumesc


MODEL: vectra b 1998
MOTOR: x16xel

Aceasta discutie are un raspuns marcat ca solutie la problema expusa.
Sari direct la Solutie

  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,477
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Treaba nu este chiar atat de simpla.
Foarte pe scurt si in termeni populari:
In principiu, fiecare interfata vine cu softul "adaptat" pentru ea. Pentru ca sigur vorbim de clone.
Exista clone "mai de calitate", care suporta sa fie folosite cu alte variante de soft, dar exista si clone "proaste", care se vor defecta iremediabil in cazul folosirii altui soft.
Deci, primul pas ar fi sa te asiguri ce fel de interfata ai cumparat.

Parere personala:
Si, la final, ce naiba sa faci cu o prostie de soft "tradus dupa traduceri"? Am avut ocazia sa vad un OpCom in Romana (parca cel 2010, pe care cred ca il mai si am pe undeva) si era atat de prost tradus, incat mai mult te incurca.
Daca iti functioneaza asa cum il ai, foloseste-l asa. Mai bine pierzi ceva timp sa traduci (daca chiar nu stii engleza deloc), decat sa ajungi la alte cele.
  • DRosiuoru

  • Mesaje scrise: 382
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2022

  • Mesaj Privat
Salut , daca ai o clona de proasta calitate cu PIC fake si folosesti un soft mai nou va face update si PA interfata . Ai topic dedicat OP-COM aici pe club . Ia in calcul caci aceasta este o clona facuta tot dupa o clona . Cu un soft in limba Romana 2015 si driver te pot ajuta dar ati asumi riscul .
  • CChrisstyy

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2021

  • Mesaj Privat
Am rezolvat problema, il folosesc pe cel in engleza si cu ajutorul lui am depistat problema la unul din injectoare l-am inlocuit si masina trage de rupe
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR