Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • dexter82

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Salutare. Nu am mai scris demult.La masina din semnatura , care sta pe dreapta de vreun an , (circul cu sorasa geaman care e mai tanara cu vreo 220k Km) , pe langa motor segmentt sau altul trebuie sa ii schimb si amortizoarele.Intrebare , amortizoare spate fata combi sunt compatibile cu hatchback-ul ? la aciasi motorizare.Dar arcurile de spate?din cate stiu ambele variante de coroserie au aceiasi masa.


MODEL: Astra 2007
MOTOR: Z14XEP
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,476
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Fața sigur sunt compatibile.
Pe spate nu sunt convins.
Sperãm sã fie un coleg cu mai multe informații.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,491
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Arcurile spate sunt compatibile între hatchback și berlinã, dar nu și cu combi/caravan; e vorba de caracteristici, nu de posibilitatea de a fi montate...și nu cred cã MTMA de hatchback este identicã cu cea de combi/caravan, din experiența mea cu alte modele de Opel...caravanul este mai greu, nu neapãrat caroseria în sine, ci se ține cont și de posibilitatea încãrcãrii cu o sarcinã utilã mai mare...
Amortizoarele spate sunt identice ca prinderi, dar diferã ca și caracteristici, fiind mai multe variante...deci greu de zis exact ce și cum...nu știu exact ce intenții ai, ca sã pot da un sfat util...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR