Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
in afara de MS AutoRoute 2002, care acopara cat de cat Romania ce alt soft (stand-alone) mai stiti care se poate utiliza pt Romania. Nu am pretentia sa aiba catrografiate si orasele, dar macar toata reteaua de drumuri natioanle sa fie corecta. Exista asa ceva?
Skip ads

  • sbirlut

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2005

  • Mesaj Privat
eu am un europe map ..acopera cit de cit si Romania. o sa incerc sa-l pun pe pe forim.
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
asa se numeste?? Europe Map?

Dau jos acum MS AutoRoute 2005, sunt tare curios daca are si europa de est. 2002 avea iar in vesiunea 2004 a fost scoasa.
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Sony route planner europe v4.05 (aparut in 1998) acopera si Europa de est, deci si Romania.
Skip ads

  • sbirlut

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Este vorba de fapt de Sony Route Planner europe v4.05 (asa cum a precizat si Mikki) il am zip (aprox 40 MB) daca il vrea cineva o sa incerc sa il pun undeva pe net si postez aici une anume ii.
Acopera si Europa de Est, nu are chiar toate autostarzile (e din 9Cool dar in mare acopera cam totul, eu il folosesc de ceva timp si sunt destul de multumit.
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
as vrea sa il incerc. e mai bun ca AutoRoute 2002 ? ala era foarte modest cand era vb de romania.
acum am dat jos AutoRoute 2005, dar asta ca si 2004 nu are deloc romania.
  • sbirlut

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Nu stiu cumm este AutoRoute 2002 sau 2005 nu l-am folosit niciodata.
Zipul cu Sony Route este de 40 MB ... daca ai cumva un FTP unde pot sa il pun sau daca ai drum prin Timisoara cu placere.
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Incearca un upload aici:
http://s15.yousendit.com/
Skip ads

  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
super treaba asta! chiar super super Laughing Laughing
  • sbirlut

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2005

  • Mesaj Privat
@Thanatos lasa-mi o adresa de mail si incerc sa iti trimit Sony Route.
Mersi @Mikki Wink
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Intrebare : la ce vrei sa folosesti softul cu harta?
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
@sbirlut - mersi mult. mailul meu il poti accesa apasand butonul "email" de sub semnatura.

@DTi - am inceput deja sa ma gandesc la urmatorul proiect Wink implica un un siemens lifebook 2131 cu touchscreen de 11" , bluetooth gps, interfata diagnoza/monitorizare .... o sa vin cu un post mai detaliat cand incep.


Ultima modificare facuta de Thanatos la Mar 26 Apr, 2005 5:45 pm
Skip ads

  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Smile Ma gandeam eu ca nu vrei softul doar ca sa te uiti pe harta...
  • sbirlut

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2005

  • Mesaj Privat
@Thanatos - daca ai nevoie de ceva informatii despre gps pot sa intreb (am ceva colegi in firma care lucreza la sitemele de navigare) iar despre diagnoza si error storage pot sa iti dau eu mai multe informatii (monentan lucrez la error stoarage pentru instrumentele de bord la BMW, dar pot sa ma interesez si ce se intimpla pentru Opel singura cerinta este ca protocolul sa fie KWP 2000 ).
Oricum bafta in continuare !!!
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
@sbirlut

ce fac colegii tai?....am nevoie de o harta a romaniei, cat se poate detaliata si actualizata, cu coordonate UTM32 sau geoHed.
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
am si eu sony route planner 4.05 si loxane way home europe (varianta 2002 a lui sony map). way home ofera niste variante de optimizare a traseului, dar preferential folosesc sony route planner (asta merge doar copiat, fara instalare).

fiind mai nou, way home e mai complex. daca aveti unde, va fac un upload. daca nu, pot sa va ard un cd.

ps: nu stiu c ee aia utm32 si geohead, dar o harta detaliata a romaniei m-ar interesesa si pe mine.
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
utm, geohed ca si multe altele, sunt sisteme de proiecte in plan al unui geoid.


daca nu era vorba de aplicatie stand-alone, cel mai buna solutie ar fi teleatlas, folosit de www.map24.com
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
o veste mult asteptata !!! Very Happy Very Happy Very Happy

versiunea 5 a NAVIGON MobileNavigator include si Romania

cine se bucura de USENET il poate downloada folosind linkul:http://www.newzbin.com/browse/post/1604614 ( cca. 9 giga pt toate hartile europene !!)

NAVTEQ Releases First Map of Romania


NAVTEQ has added a new country to its Eastern European database. Beginning in the third quarter of 2005, digital map data of Romania will be available to direct customers for the first time.

Included in the map data release is detailed road network information for Romania's capital, Bucharest and coverage of the main roadways linking 15 cities with a population of 25,000 or more.

The addition of Romania to NAVTEQ's Eastern European coverage makes navigable travel between neighbouring countries Bulgaria and Hungary possible. This means navigation devices can now navigate across more borders: For instance from Germany via Austria and Hungary to Romania.

NAVTEQ now covers more than 11,400 kilometres of roads in Romania including Points of Interest (POI's) such as restaurants, hotels and banks for 60 of the country's towns and cities including: Arad, Bucharest, Brasov, Cluj-Napoca, Constanta, Craiova, Focsani, Galati, Iasi, Timisoara, Targu Mures, Oradea, Pitesti, Satu Mare and Sibiu.

The database contains over 1,500 points of interest (POI) in 40 categories such as service stations, restaurants and train stations. Famous tourist attractions like the Transylvanian Bran Castle, legendary home of Bram Stoker's Dracula, are also included in the Romanian map data.

Romania joins Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Estonia, Hungary, Latvia, Lithuania, Poland, Russia, Slovakia and Slovenia in its expanded European coverage.
  • VIPER

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2004

  • Mesaj Privat
De departe ca soft standalone (peste Sony Route Planner si Loxanne Way Home Europe) este AND Route 2005 Europe. Este foarte la zi, foarte detaliat. Apropos, Sony Route Planner e de fapt facut cu AND...

http://www.and.com/
  • Florin Popescu

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2005

  • Mesaj Privat
eu folosesc ROUTE66,si pentru romania chiar are la nivel de cateva orase ,si detalii la nivel de strada! De ex. daca vrei sa pleci din c-ta te intreaba din ce cartier,sau in buc,etc. e super programul asta,mult mai buin decat autoroute.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR