Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • goganfelix

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Stie cineva sa-mi spuna cum deblochez usa dreapta spate dupa ce in urma cu doua zile mi-a stricat o tipa manerul exterior si ieri un "idiot" adica eu, cand incercam sa caut o modalitate de a o repara am activat si siguranta pt protectie copii si bineinteles ca am inchis usa. Acum am o usa care nu se deschide nici din interior, nici din exterior. Precizez ca am incercat sa dau fata de usa jos, dar nu pot sa ajung cu surubelnita la un surub aflata la baza fetei din cauza podului pedalier. Need help!
Skip ads

  • GODLESS

  • Mesaje scrise: 282
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Bine ai venit !
Poti sa ne spui si noua daca esti dragut la ce masina (model) etc ...?
Sau vrei sa ghicim noi ?
  • goganfelix

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Opel Astra F, '92.
Am scris in semnatura, dar vad ca nu apare Rolling Eyes
  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Un sfat teoretic : eu am deschis usile la vreo 2 Matizuri in felul urmator : cu o sarma mai tare (groasa) bagata pe langa geam (prin exterior, in dreptul manerului cu care deschizi usa din exterior) cu care trebuie sa prinzi "clema" (sau cum vrei sa ii zici) care iti activeaza siguranta si sa o tragi in sus. Incearca asa, poate merge; desi am inteles ca daca masina are inchidere centralizata e ceva mai greu de facut smecheria asta... Mai mult nu stiu.. Si in plus, Matizul e o masina, Opelul este alta masina... Wink
Skip ads

  • nonea

  • Mesaje scrise: 1,098
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 1992 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2006

  • Mesaj Privat
asta ce zici tu e alta treaba. omul ajunge la acel buton...din interior....dar are protectia copii activata Sad . incearca eventual sa smulgi capitonajul de la usa cu toto cu surubul care nu il poti deschide. o sa cedeze si nu o sa se vada prea urat...adica deloc. apoi improvizezi un mod de prindere pt acel surub. bineinteles aceasta e solutiia mai brutala. alta ma gandesc ca nu prea exista
  • goganfelix

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2007

  • Mesaj Privat
un prieten care a patit aceiasi problema mi-a aratat cum se face. A tinut tras de butonul pt blocat usile in sus si cu cealalta mana a miscat de manerul exterior pana s-a deschis, dupa care a trebuit sa dau fata de usa jos pt ca era o tija sarita, am pus-o la loc, am dat cu un pic de ulei si gata.
  • RRaulRaul

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2018

  • Mesaj Privat
Am o problema similara la Astra g cu ușa dupã partea dreapta fata nu se deschide nici din interior nici din exterior ......ce ii pot face ?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR