Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra
  • S@m0v@ru1_Pr@fu1t

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Pentru cine nu stie ce sunt LUKAS: luminile de semnalizare de pe aripi. Unele masini au, altele nu. La Calibra numai modelele de Italia au asa ceva (daca nu ma insel).

Mi-am schimbat aripile vechi (chituite) cu unele OK si care au LUKAS. Totusi, sunt model mai vechi, sunt rotunde si galbene (lucru care nu imi place). As vrea sa pun in locul lor unele model mai nou, in forma de triunghi si transparente sau negre.

A facut cineva operatiunea? Ce modele de plastice in forma de triunghi se pot pune?
Skip ads

  • alex_t

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2006

  • Mesaj Privat
S@m0v@ru1_Pr@fu1t a scris:Pentru cine nu stie ce sunt LUKAS: luminile de semnalizare de pe aripi. Unele masini au, altele nu. La Calibra numai modelele de Italia au asa ceva (daca nu ma insel).

Mi-am schimbat aripile vechi (chituite) cu unele OK si care au LUKAS. Totusi, sunt model mai vechi, sunt rotunde si galbene (lucru care nu imi place). As vrea sa pun in locul lor unele model mai nou, in forma de triunghi si transparente sau negre.

A facut cineva operatiunea? Ce modele de plastice in forma de triunghi se pot pune?


exista in carrefour, am vazut eu, kit complet la 50 ron daca nu ma insel Question
erau de culoare alba-gri, in forma de triunghi, arata foarte ok. banuiesc ca nu ar trebui sa fie probleme la montare deoarece erau mai mari decat cele originale de calibra, deci acopera gaura din aripa in totalitate, iar din cate tin minte semnalele originale de calibra au baza dreapta (nu sunt facute dupa forma aripii)

Wink
  • S@m0v@ru1_Pr@fu1t

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Mergem la Carrefour sa vedem Smile Va tin la curent cu progresul... Smile
  • alex_t

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2006

  • Mesaj Privat
S@m0v@ru1_Pr@fu1t a scris:Mergem la Carrefour sa vedem Smile Va tin la curent cu progresul... Smile


daca reuesesti pune si o poza te rog cu produsul finit. si pe mine ma bate gandul sa imi pun.

10x
Skip ads

  • S@m0v@ru1_Pr@fu1t

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Inca nu am gasit ceva care sa imi placa... De fapt la carrefour orhideea nu aveau deloc... am vazut la ford focus unele misto, triunghiulare...
  • tonu_adrian

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Galati
  • Masina: Calibra 1995 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2009

  • Mesaj Privat
sal
ai mai reusit ceva cu lukasurile?
si eu le am pe alea galbene si urate...as vrea tare sa le skimb
  • dragomir_ionut

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Corsa 2006 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2007

  • Mesaj Privat
tonu_adrian a scris:sal
ai mai reusit ceva cu lukasurile?
si eu le am pe alea galbene si urate...as vrea tare sa le skimb


Salut. Eu am pus lukas-uri de Daewoo Espero pe aripi. Sunt putin mai mari insa au acelasi sistem de prindere ca cele originale si sunt pt acelasi diametru al gaurii din aripa.
Pret de achizitie acum un an aprox, 50 ron amandoua, cu cablaj si becuri incluse.
Le voi schimba pentru ca sunt cam mari totusi si au o forma cam ciudata, in comparatie cu liniile masinii. Smile
O poza nu cred ca strica. Very Happy



Numai bine!
  • tonu_adrian

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Galati
  • Masina: Calibra 1995 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2009

  • Mesaj Privat
pai asa sunt ale mele originale ...deci pica varianta cu espero..
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR