Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • droso

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002 Y 17 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
A vanit momentul sa-mi schimb si eu kitul de distributie pentru masina din semnatura. As vrea niste indicatii, adrese, telefoane de la ceva mecanici de incredere din Cluj.As aprecia si eventuale locatii pentru achizitionat cureaua si eventuale preturi.
Multumesc
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Eu am schimbat la AutoFyg - multumit in principiu doar ca a trebuit sa imping ceva sa pot sa vad ce mesteresc ei la masina. Piesele au fost 300 si ceva de lei, manopera 150, garantie 60.000 km. Ar mai fi cel de pe ciocarliei, in marasti, unde te poti intelege cu baiatu' sa iti faca fara chitanta.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...p?p=109219#109219
vezi si acolo...
  • droso

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002 Y 17 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Dupa cateva cautari si sfaturi cu prietenii am ajuns in cele din urma la un service sa-i schimb distributia (pentru interesatii din Cluj este vorba de un service pe strada Lombului - dau detalii suplimentare celui care le cere sa nu para ca fac reclama) Dupa vizite si telefoane la diverse service-uri l-am ales pe acesta pentru ca au fost singurii care s-au comportat profesional: mi-au facut o copie de talon pentru serie sasiu si mi-au spus ca o sa-mi caute piesele corespunzatoare masinii mele si imi dau telefon sa-mi spuna cat ma costa si cand ma pot programa. M-au sunat, mi-au transmis pretul, tipul curelei - Gates si al rolelor - Ina, si mi-au spus cand pot sa duc masina (de la alte service-uri -cu nume sonore, nu garaje prin cartier- am primit doar estimari si promisiuni de tipul "las' ca ne intelegem noi"). Am convenit de comun acord si la data si ora stabilita m-am prezentat la ei. In 10 min. s-a facut receptia masinii (inclusiv un inventar general cu ce are si ce nu are masina + nr de Km in bord si cantitate de carburant in rezervor). Din cauza comoditatii/"lene" nu am golit masina de tot ce ii prin ea (cele mai diverse nimicuri pe care le caram cu noi toata ziua) desi stiam de la altii ca la service duci masina cheala si cu 3 l de combustibil. La ridicarea masinii nici o surpriza neplacuta - nimic nu era miscat de la locul lor.
In timpul schimbului m-a sunat seful de service sa-mi spuna ca a detectat si o scurgere de antigel (lucru semnalat la predarea masinii de mine) si mi-a transmis pretul la care poata sa se apuce sa remedieze probema. Am acceptat si s-au apucat de treba. La ridicarea masinii mi-a spus ca pierderea de antigel este o problema "structurala" la Opel, la unii iese pe langa radiatorul de incalzire, la altii pe la furune, la altii pe langa pompa de apa samd. La mine scurgerea era pe langa niste prezoane care sustin alternatorul sau ceva de genul, nu am inteles prea bine.
A venit momntul platii: la cifrele anuntate mi-au facut un discount pentru ca sunt client nou (ca sa ma fidelizeze) iar pentru faza cu curatat/siliconat zona de scurgere a apei nu mi-a facut deviz ca "nu-i cazul, s-a lucrat o ora si nu-i mare deranjul". Total 600 RON. Inainte sa plec de la ei mi-au adus o punga inchisa cu nr. masinii pe ea cu cureaua veche si rolele schimbate si m-au intrebat daca am nevoie de ele sau le pot arunca la tomberoanele de gunoi in care colecteaza ei deseurile selectiv - cauciuc/ plastic/ metal/ uleiuri etc. Una peste alta mi-a placut cum s-au comportat si cum au taxat totul. Recomand.
  • bose

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: CJ
  • Masina: Astra 2000 y17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
adresa sau nr de tel de la ei?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR