Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • vali zak

  • Mesaje scrise: 386
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Cu ce pot lipi inelele ceasurilor(mentionez ca am modelul care se lipeste nu cel care siguranteaza )?am incercat cu picatura-nu merge;acum le-am lipit cu scotch dublu adeziv dar pe caldurile astea au coborat putin,desi erau lipite f. ferm. Multumesc pt. sugestii,dar as dori sa primesc sfaturi doar de la cei care au lipit si care au solutia salvatoare Smile .
Skip ads

  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
In principiu ar fi trebuit sa functioneze cu picatura. Poate nu au fost curatate bine zonele de contact. Incearca sa cureti bine si inele cat si partea pe care vin acestea lipite. Nu m-am confruntat cu aceasta problema, deoarece eu n-am ce sa lipesc, insa m-am lovit de asta cand am lipit diverse lucruri si pateam aceleasi lucruri . Curata bine cu niste detergent de vase pus putin pe o laveta umeda, iar pe spatele inelelor cu niste smirghel fin pentru o suprafata mai mare de contact in cazul in care nu e fina. Succes!
  • bose

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: CJ
  • Masina: Astra 2000 y17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
sal, daca vrei ceva durabil trebuie mai mult decat picatura minune...
solutia: degresat, uscat ambele suprafete si loctite universal (la tub mic cat un super glue) da` de ala de la reprezentanta lor (sunt unele magazine gen de rulmenti sau curele care sunt dealeri loctite)
un tub minuscul e 11 ron da` merita
lucrez in domeniul productiei publicitare si cand ma lovesc de o problema de aderenta in minunata lume a plasticului asta e singura solutie...
bafta si grija mare la degete...
  • dany_m2v

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2008

  • Mesaj Privat
mai incerca odata dar degreseaza-le bine mai intai. e aproape imposibil sa nu mearga.
Skip ads

  • pystha

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2006

  • Mesaj Privat
vezi si tu data la care s-a postat..
cred ca a rezolvat problema pana acum Very Happy
  • vali zak

  • Mesaje scrise: 386
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2005

  • Mesaj Privat
...am rezolvat,am si vandut masina de aproape un an (in august)...loctite e tare,in final cu asta le-am lipit dar am facut o greseala:am remontat geamul ceasurilor imediat dupa ce am fixat inelele-o mare greseala-repet, s-a creat putina presiune in interior iar vapori de lipici au invadat intreaga suprafata a ceasurilor iar ca rezultat- ceasurile erau albe Shocked !?!?! la 15 min. dupa....le-am sters cu mare grija cu un degresant si apoi am pulverizat cu un spray cu silicon , dupa care - surpriza:ceasurile aratau impecabil....ideea e ca ceasurile arata si azi tot asa,nu s-au mai albit nici inelele nu s-au mai dezlipit....deci,ca o concluzie:grija mare cu LOCTITE ,si...eventual cumparati inele care se monteaza prin presare nu prin lipire .
  • robytza

  • Mesaje scrise: 1,087
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: GT 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
confirm.....cel mai tare lipici (LOCTITE SUPER ATTACK - gel, nu lichid)...
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR