Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • ASti

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2017

  • Mesaj Privat
salut! sper ca am postat in locul potrivit,daca nu, rog un moderator sa mute topicul unde trebuie.
intentionez ca saptamana viitoare sa achizitionez un Opel Astra Bertone Cabrio, motor 1.8 litri.
are in jur de 150000 km. ce ar trebui sa aibe schimbat la km astia?banuiesc ca distributia in mod sigur. la ce ar trebui sa ma uit cand ma duc sa o vad? ce sa verific la ea in mod special? ce probleme ascunse poate avea?are probleme motorul de 1.8? nu cunosc nimic despre aceste masini, nu am avut opel pana acum.dati-mi va rog niste sfaturi cu ce sa verific in mod special la achizitie. orice sfat, si ajutor imi va fi de folos! mersi!
  • ASti

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2017

  • Mesaj Privat
nu ma ajuta nimeni? hai ma baieti!
  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Am achizitionat eu Bertone Coupe 1.8 16v acum 2 luni cu 215.000 km.

Sa-ti spun ca am avut deviz de 4600 lei ca s-o pun pe picioare?
Masina e buna, dar a fost complet neglijata: am schimbat mai mult consumabile: ulei, filtre, distributie, placute + discuri frana, garnitura capac tacheti, bujii + bobina inductie, lambda 1 (facuta din 2 sonde), bobina compresor, toba intermediara + finala, radiatoare + termostat + antigel.

La Cabrio as duce-o la spalatorie sa vad daca e etansa, test de la 80 - 100 km/h in sus sa vad daca suiera pe la geamuri, tester sa vad erorile si elevator + mecanic destept, plus putin noroc.

Z18XE e un motor robust si destul de fiabil, daca a fost cat de cat intretinut n-ai probleme cu el.
La Astra G se uzeaza caseta de directie. Se reconditioneaza cu 600 - 1000 lei, garantie inclusa.
  • deleted-118958

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2017

  • Mesaj Privat

  • LMarian

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Buna seara ,iertati-ma daca mai deschid discutia o data dar sunt foarte agitat ... As vrea sa cumpar un Astra G din 2000 ,213.000 km ,motor 1.8 benzina . As vrea sa stiu cam la ce sa ma astept ,ce ar putea sa pice sii cum as putea sa verific daca cea pe care o vreau merita ... Respectiva e de undeva de langa Targoviste daca cineva e de acolo poate ma ajuta cu un service unde o pot verifica ... Masina are piele ,AC ,geamuri fata-spate electrice dar cred ca e irelevant ...Astept raspunsuri ,multumesc anticipat si inca o data imi cer scuze daca am redeschis discutia ...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR