Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • bog_bmv

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Arges
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
ccostras a scris:Nu trebuie sa platesti taxa. Trebuie in schimb sa ai un handicap locomotor cu certificatul aferent, indiferent de grad, sa posezi carnet de conducere, sa nu fi adus in tara o masina in ultimii 5 ani si sa cumperi masina pe numele tau. Te pot consilia in legatura cu actele care iti trebuie. Sunt mai multe pe care nu ar trebui sa le platesti pe langa taxa. Masina se poate adapta si aici, si pentru partea dreapta si pentru stanga...si pentru amandoua. Nu costa mai mult de 4-7 milioane sa adaptezi o masina in tara. Nu exista decat la Bucuresti atelierul necesar. Daca vrei sa-ti montezi sistemul tau ...este o mica problema. Dupa montaj trebuie sa ajungi la Bucuresti, la aceeasi firma sa platesti un 30 lei ptr. o constatare, apoi sa te duci la RAR sa iti omologheze adaptarea...Nu ar fi o problema

imi poti da si mie mai multe detalii ? care sunt actele care imi trebuiesc ? handicap de orice grad ?
mersi
  • ccostras

  • Mesaje scrise: 714
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Omega 2002 Y25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Trebuie obligatoriu sa ai un handicap locomotor, sa ai carnet de conducere, masina sa fie cumparata pe numele tau, sa aiba o adaptare (dispozitiv) care sa iti faca posibila conducerea masinii in functie da handicapul pe care il ai. De fap tot ce am scris in mesajul anterior. Si nu vorbesc din carti...
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR