Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • YO2LOV2

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Salutare
Peste 2 zile vreau sa plec la mare pe traseul Pitesti-Bucuresti-Constanta. Problema cea mare e cum traversez Bucurestiul ce ruta sa abordez ? Mi-am propus sa ajung in Bucuresti pe la 3-4 dimineata. Daca ma poate indruma cineva.
multumesc
Skip ads

  • Cyclops

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Manta 1977 16N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2007

  • Mesaj Privat
pai e simplu Very Happy intri in bucuresti de pe autostrada.. nu?Very Happy mergi drept inainte pana dai de dambovitza.. dupa care tii dambovitza in partea stanga pana dai de autostrada Very Happy
  • pmi
  • **
  • 95 mesaje
  • din 03 Apr 2006
  • Astra 2001 Y20DTH
  • Varsovia
  • pmi

  • Mesaje scrise: 95
  • Locatie: Varsovia
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Presupun ca mergi pe traseul A1 - A2. La orice ora, intrarea in Bucuresti inseamna cartierul Militari pana la M. Politehnica. Apoi trebuie sa ajungi la marea intersectie Razoare. Mergi pe sos. Pandurilor, pe langa spitalul de urologie Panduri. Cobori pe langa Palatul Parlamentului, pe 13 Septembrie, putin pe Libertatii, intersectia cu George Cosbuc, apoi spre piata Libertatii. De acolo, tot inainte pe b-dul Marasesti, apoi pasaj Marasesti, Calea Dudesti, Camil Ressu, Theodor Pallady si ai ajuns la A2.

Succes
  • pmi
  • **
  • 95 mesaje
  • din 03 Apr 2006
  • Astra 2001 Y20DTH
  • Varsovia
  • pmi

  • Mesaje scrise: 95
  • Locatie: Varsovia
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Daca nu cunosti Bucurestiul si nu vrei sa te complici cu harta, atunci combini cele doua mesaje.

A1 - Militari - Cotroceni - dreapta pe Splaiul Dambovitei - Unirii - iesire din piata tot pe Splai - stanga la pasajul Marasesti si de acolo tot inainte, spre A2 - mare.
Skip ads

  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
A1 - centura bucuresti (prin dreapta)- A2 - mare.
In maxim 15-20 minute ajungi de la A1 la A2 la ora aia.

Idea

parerera mea

Cool
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Daca nu cunosti Bucurestiul, si nici nu vrei sa te complici, si chiar daca ajungi dimineata in Bucuresti cand nu este trafic, mergi pe mana lui Bogdan Ene si ia-o pe centura, e mult mai simplu si mai elegant.
  • Cyclops

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Manta 1977 16N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Detalii suplimentare la mesajul meu anterior:
Intrare in Bucuresti: Cartier Militari. De Aici se merge drept pana la APACA, drept mai departe pana la Leu (statuie), drept "in jos" pana la Dambovitza (pod Cotroceni), se face dreapta si se merge pe cheiul Dambovitzeipana la unirii unde se ocolesc prin dreapta fantanile si parcul.. si se merge mai departe pe cheiul dambovitzei pana la pasaj Marasesti, mai departe pe cheiul garlii pana la Timpuri noi, mai departe pana la Vacaresti, mai departe pana Targ Vitan (Autovit) si mai departe pana la Centura Bucuresti.. unde se face stanga (se traverseaza dambovitza) si sunt indicatoare mari care te indruma spre autostrada Wink. e posibil sa fie mai lung decat traseul indicat de pmi, dar ai dambovitza ca reper majoritatea traseului Wink
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
foloseste traseul lui ciclops si evita centura

1 ora am facut pe centura si nu era asa de aglomerat, ca sa nu mai vorbim de slesurile de pe centura, la intoarcere am folosit traseul lui ciclops si ce bine a fost!
  • NATS

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Traseul lui Cyclops e cel mai usor. Vorbeste tot un argesean. Drum bun!
  • YO2LOV2

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Salut
se pare ca ieri (fiind 13) am avut numai ghinioane ,am comandat ceva pt masina (taler arc spate) si mi-a venit altceva ,cand m-am uitat pe sub masina toba erea destul de ruginita ,am comandat una dar cand sa o schimb nu a vrut sa iese decat cu dalta si aseara bineinteles ca nici Pc-ul n-a mai mers(s-a dus Hdd-ul).In sfarsit astazi am reusit sa citesc mesajele ,multumesc pentru cei care mi-au raspuns. Acum am luat harta Buc.sa ma edific , mi-ati fost de mare ajutor
multumesc inca odata , va povestesc cand ma intorc.
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
DE EVITAT CENTURA!
Cum numai in Ro e posibil sa sti ca e mai scurt si mai rapid prin oras.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR