Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • stefyb67

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Arad
  • Masina: Corsa 2002 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2007

  • Mesaj Privat
In primul rand vreau sa va salut, sunt nou pe aici.Am de catva ani un kadett D (din 82 motor 13N benzina) si mai nou am si o corsa C dar cu asta din urma nu am probleme(inca).Sunt foarte multumit de kadett ca si fiabilitate dar in ultima vreme a aparut o problema care credeam ca o pot rezolva prin schimbarea garniturii de chiuloasa,dar nu a fost asa.In vasul cu lichid de racire mi-a aparut un strat de ulei de culoare maronie si in ultima vreme am observat ca daca umplu vasul cuapa scoate si bule de aer ritmic.Citind aici pe forum m-am hotarat cu un prieten care este mecanic (ce-i drept de Dacia) sa schimbam garnitura de chiuloasa dar examinand cu atentie garnitura veche nu am vazut nici un semn ca ar fi suflat pe undeva.Am pus garnitura noua dar problema nu s-a rezolvat.Mecanicul a examinat si planeitatea chiuloasei da nu sunt probleme cu ea.Ar putea fi fisurat blocul motor sau chiuloasa?Astept sfaturi de la voi.Multumesc si scuze daca am fost prea lung.
  • stefyb67

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Arad
  • Masina: Corsa 2002 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Intre timp am gasit ca era chiuloasa fisurata dar nu s-a vazut pana cand am incalzit-o cu apa fierbinte.Acum caut o alta chiuloasa sau poate un motor complect sh.Salut si sa auzim numai de bine.
  • keyth

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1984 1.3N + GPL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2007

  • Mesaj Privat
salut,banuiesc ca e cam tarziu pt raspuns avand in vedere data la care ai cerut explicatii despre problema ta,dar daca mai ai nevoie,te pot ajuta cu chiulasa sau cu tot motorul numai ca mananca un pic de ulei,daca pana la urma vrei adresa mea este vior3l_dinu@yahoo.com Wink
  • stefyb67

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Arad
  • Masina: Corsa 2002 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Salut.Multumesc dar am rezolvat. Smile
PS. nu ai cumva carburatorul?al meu este Solex 35 PDSI si am mici probleme cu el.S-au macar jiglorul ala electromagnetic de relanti?merci
  • keyth

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1984 1.3N + GPL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2007

  • Mesaj Privat
salut,s ar putea sa gasesc acel jigleor pt ca am si carburatorul complect dar are o gaura in el pt ca a fost pe gaz....in caz ca gasesc ceva te anunt
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR