Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • Vizitator

  • Mesaje scrise:
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat:

intentile mele sunt de a cumpara un tigra Twisted Evil dar sincer nu inteleg ce treaba are ca cica masina ar fi destinata femeilor...... Question cat costa o masina de genul asta dar nu noua totusi suntem romani pls ms de raspunz }{
Skip ads

  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
cauta pe site este una facuta de aokimare
  • zero

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Vezi si garajul meu Smile am si eu o tigra tunata.

- Tobe sport Remus : http://www.speedup.it/store...tion=home.1034026
- Cip de viteza
- Suspensii tari sport
- Ceva tuning la exterior (dungi, priza aer, grilaj fata)

Mai vreau sa ii pun ceva neoane eventual
  • dor

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2005

  • Mesaj Privat
cati cp ai mai prins cu evacuarea si cu cipul de viteza?
cat te -a costat cipul?
Skip ads

  • zero

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Cam 20 de CP.
Nu stiu cat a fost cipul, ca nu l-am platit eu.
Dar in principiu, se poate aduce foarte ieftin.
  • victor_xx25

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Tigra X16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2009

  • Mesaj Privat
zero a scris:Cam 20 de CP.
Nu stiu cat a fost cipul, ca nu l-am platit eu.
Dar in principiu, se poate aduce foarte ieftin.

fratilor deci eu mi-am pus pleoape azi si da beton beton pe ea!
care sunteti din craiova si vreti ! va pot face...si ieftin :(tunning)
  • victor_xx25

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Tigra X16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2009

  • Mesaj Privat
victor_xx25 a scris:
zero a scris:Cam 20 de CP.
Nu stiu cat a fost cipul, ca nu l-am platit eu.
Dar in principiu, se poate aduce foarte ieftin.

fratilor deci eu mi-am pus pleoape azi si da beton beton pe ea!
care sunteti din craiova si vreti ! va pot face...si ieftin :(tunning)

id/mess:cocafestas
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Salut,

M-ar interesa mai multe detalii despre CIP. As vrea sa modific fostul de la CIP sa aive putere mai mare.
Skip ads

  • Dr|ver

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1994 14 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2009

  • Mesaj Privat
fratilor de unde iau si eu un cip pt un x14 spuneti-mi si mie sau ceva sa ii mai maresc putere.am deja un airbox dbilas pe ea si am duso pe la 120 de cai dar nu ma multumesc:D
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Dr|ver a scris:fratilor de unde iau si eu un cip pt un x14 spuneti-mi si mie sau ceva sa ii mai maresc putere.am deja un airbox dbilas pe ea si am duso pe la 120 de cai dar nu ma multumesc:D


De unde ai luat si cat te-a costat? (CIP si manopera). M-ar interesa si pe mine!
  • daniel30

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Tigra 1999 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
se cheama resoftare iar la tigra fara nici o modificare mai mult de 7-8cp nu cistigi, ce se gaseste pe net{ebay} is povesti
  • PH-88-UNU

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Driver te rog sa imi spui si mie de unde ai luat airbox de la dbilas...astept raspuns
Skip ads

  • mirceap

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z19dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Dr|ver a scris:fratilor de unde iau si eu un cip pt un x14 spuneti-mi si mie sau ceva sa ii mai maresc putere.am deja un airbox dbilas pe ea si am duso pe la 120 de cai dar nu ma multumesc:D


ai facut tu un test dyno si ti-a dat 120 cai din 90 cai cu un airbox?ca sa scoti 30 cai in plus la un motor benzina nonturbo iti trebuie O GRAMADA! Tigra nu e genul de masina in care sa faci tuning masiv la motor. Doar sa ii schimbi motorul cu totul, frane, suspensii , etc... La banii aia mai bine iti iei o calibra si ai terminat povestea.
  • PH-88-UNU

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2009

  • Mesaj Privat
acum depinde daca iti place tuningul,si totusi nu cred ca ai aceesi senzatie cand mergi cu o tigra cu un sfi pe ea facuta de tine sau cand mergi cu o calibra sfi stock.Sunt milioane de calibre cu multi cai dar prea putine tigre cu aceleasi performante. Embarassed parerea mea.Intradevar pentru a scoate 30 de cai din airbox mi se pare ceva straniu dar totodata ceva marfa daca ar putea fi posibil.Un chip iti da 15 cp si te costa 500 euro si mi se pare enorm.Dar eu tot sunt foarte interesat de acel airbox....imi doresc foarte multe sa achizitionez si eu unul de 30 de cai. Very Happy
  • Dr|ver

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1994 14 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2009

  • Mesaj Privat
mirceap a scris:
Dr|ver a scris:fratilor de unde iau si eu un cip pt un x14 spuneti-mi si mie sau ceva sa ii mai maresc putere.am deja un airbox dbilas pe ea si am duso pe la 120 de cai dar nu ma multumesc:D


ai facut tu un test dyno si ti-a dat 120 cai din 90 cai cu un airbox?ca sa scoti 30 cai in plus la un motor benzina nonturbo iti trebuie O GRAMADA! Tigra nu e genul de masina in care sa faci tuning masiv la motor. Doar sa ii schimbi motorul cu totul, frane, suspensii , etc... La banii aia mai bine iti iei o calibra si ai terminat povestea.
nu am facut un test dyno intradevar ai dreptate nu imi place sa ma contrazic decat cu fapte
o sa vedem cand o sa vin la o intalnire si o sa iti arat foaia de la dbilas cu kilawatii;)120 de cai nu am dar undeva pe la 110 cai tot am dupa calculele mele facute la kilovatii de pe foaia de la dbilas.
  • Dr|ver

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1994 14 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2009

  • Mesaj Privat
PH-88-UNU a scris:Driver te rog sa imi spui si mie de unde ai luat airbox de la dbilas...astept raspuns
asa am cumparat masina cu tot cu kit-u ala pe ea dar am auzit ca e cam scump. si nu prea se merita.eu daca nu il aveam deja nu cred ca mi-l luam.
  • mirceap

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z19dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Dr|ver a scris:
mirceap a scris:
Dr|ver a scris:fratilor de unde iau si eu un cip pt un x14 spuneti-mi si mie sau ceva sa ii mai maresc putere.am deja un airbox dbilas pe ea si am duso pe la 120 de cai dar nu ma multumesc:D


ai facut tu un test dyno si ti-a dat 120 cai din 90 cai cu un airbox?ca sa scoti 30 cai in plus la un motor benzina nonturbo iti trebuie O GRAMADA! Tigra nu e genul de masina in care sa faci tuning masiv la motor. Doar sa ii schimbi motorul cu totul, frane, suspensii , etc... La banii aia mai bine iti iei o calibra si ai terminat povestea.
nu am facut un test dyno intradevar ai dreptate nu imi place sa ma contrazic decat cu fapte
o sa vedem cand o sa vin la o intalnire si o sa iti arat foaia de la dbilas cu kilawatii;)120 de cai nu am dar undeva pe la 110 cai tot am dupa calculele mele facute la kilovatii de pe foaia de la dbilas.


eee pai stai nene ca diferenta de la 90 la 120 sau de la 90 la 110 e enorma. 110 cu airboxul ala, filtru sport si evacuare e posibil. doar din airbox 30 cp dintr-un motor de 90 cp nu cred ca se poate. Sincer inseamna 30% aport, gandeste-te ca proportional , la un ferarri de 500cp inseamna sa ii adauge 166cp.
  • Dr|ver

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1994 14 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2009

  • Mesaj Privat
mirceap a scris:
Dr|ver a scris:
mirceap a scris:
Dr|ver a scris:fratilor de unde iau si eu un cip pt un x14 spuneti-mi si mie sau ceva sa ii mai maresc putere.am deja un airbox dbilas pe ea si am duso pe la 120 de cai dar nu ma multumesc:D


ai facut tu un test dyno si ti-a dat 120 cai din 90 cai cu un airbox?ca sa scoti 30 cai in plus la un motor benzina nonturbo iti trebuie O GRAMADA! Tigra nu e genul de masina in care sa faci tuning masiv la motor. Doar sa ii schimbi motorul cu totul, frane, suspensii , etc... La banii aia mai bine iti iei o calibra si ai terminat povestea.
nu am facut un test dyno intradevar ai dreptate nu imi place sa ma contrazic decat cu fapte
o sa vedem cand o sa vin la o intalnire si o sa iti arat foaia de la dbilas cu kilawatii;)120 de cai nu am dar undeva pe la 110 cai tot am dupa calculele mele facute la kilovatii de pe foaia de la dbilas.


eee pai stai nene ca diferenta de la 90 la 120 sau de la 90 la 110 e enorma. 110 cu airboxul ala, filtru sport si evacuare e posibil. doar din airbox 30 cp dintr-un motor de 90 cp nu cred ca se poate. Sincer inseamna 30% aport, gandeste-te ca proportional , la un ferarri de 500cp inseamna sa ii adauge 166cp.
gandestete ca vorbim de tigra nu de ferarri.ia gandestete la veyron ii mai da 300 de cai.te astept la liniuta.
  • mirceap

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z19dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
gandestete ca vorbim de tigra nu de ferarri.ia gandestete la veyron ii mai da 300 de cai.te astept la liniuta.



Adica tu chiar crezi ca unu veryon ii da 300 cai? Esti cel putin naiv .... crezi ca daca cei de la buggati puteau obtine INCA 300 cai peste cei 1000, nu puneau ei din fabrica un airbox? La liniuta sa ma astepti cand o sa ai ceva in clasa mea de putere...nu vad rostul unei competitii 200cp vs 120cp
  • Dr|ver

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1994 14 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2009

  • Mesaj Privat
mirceap a scris:gandestete ca vorbim de tigra nu de ferarri.ia gandestete la veyron ii mai da 300 de cai.te astept la liniuta.



Adica tu chiar crezi ca unu veryon ii da 300 cai? Esti cel putin naiv .... crezi ca daca cei de la buggati puteau obtine INCA 300 cai peste cei 1000, nu puneau ei din fabrica un airbox? La liniuta sa ma astepti cand o sa ai ceva in clasa mea de putere...nu vad rostul unei competitii 200cp vs 120cp
de unde ai 200 de cai?zi si mie.eu tot te vreau la o linie.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR