Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra
  • tonu_adrian

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Galati
  • Masina: Calibra 1995 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2009

  • Mesaj Privat
x20xev-ul are in carte 215 km viteza maxima.. cu 10-15 km max eroare se ajunge la 230 in bord! cum faceti de ajungeti toti la 250? ati legat vreo racheta de ea? haideti sa nu mai fabulam!

pt colegul de mai sus , nu te supara dar x20xevul are in carte 205/5 r15 standard , la 100 km pe bord are defapt 94 km/h cu gps-ul, cu cauciucurile tale 215/40 r16 mai arata ink 5 km in plus la 100 km conform unui calculator gasit pe net, deci practic cand mergi cu 100 ai abia ~89... te cred k ajungi la vale cu vant din spate la 250 ..cand defapt ai cu vreo 30 km mai putin...
Skip ads

  • faurionutz

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Calibra 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Cu x20xev, filtru sport si catalizator scos am ajuns la 200 km/h si eram pe la 5500 turatii cred, sa zicem k mai urcam 10-20 km maxim
  • sorinix

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1995 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Si aici ,ca si pe alte thread-uri despre viteza maxima atinsa de cazane, gasesc o gramada de mincinosi!
Hai sa va mint si eu : Opel Calibra /1994/c20xe -265 km/h pe bord (jur)
  • providra18

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Calibra 1995 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2009

  • Mesaj Privat
@sorinix hai sa-ti zic si eu ceva...in legatura cu cazanele...majoritatea celor de pe acest site poate ca la cumpararea masinii au luat un cazan, dar cu cunostinte si cu ajutorul altora, au facut dintr-un cazan o masina frumoasa, o masina adevarata. Daca asta e parerea ta vreau sa-ti mai zic ca singurul cazan de aici e probabil al TAU. Si inca ceva...am luat si eu cu cazanul meu 220 c20ne, ca ma crezi sau nu e problema ta.
Skip ads

  • sorinix

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1995 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
providra18 a scris:@sorinix hai sa-ti zic si eu ceva...in legatura cu cazanele...majoritatea celor de pe acest site poate ca la cumpararea masinii au luat un cazan, dar cu cunostinte si cu ajutorul altora, au facut dintr-un cazan o masina frumoasa, o masina adevarata. Daca asta e parerea ta vreau sa-ti mai zic ca singurul cazan de aici e probabil al TAU. Si inca ceva...am luat si eu cu cazanul meu 220 c20ne, ca ma crezi sau nu e problema ta.

Din cate stiu eu ,cam toate sunt cazane...
De unde sti tu Mafalda, cum arata cazanul meu?
  • providra18

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Calibra 1995 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Ia si-ti cumpara un litru de benzina si da-ti foc...Esti degeaba...Sincer acuma...Domnilor admini, moderatori,faceti ceva cu sconxul asta...peste tot se contrazice si tot ce avem noi, masini, piese la vanzare, pentru el toate sunt cazane, jafuri, stifturi...
  • faurionutz

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Calibra 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Daca nu se descurca singur sa-i dea foc poate vrea ajutorul nostru Wink
  • sorinix

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1995 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
providra18 a scris:Ia si-ti cumpara un litru de benzina si da-ti foc...Esti degeaba...Sincer acuma...Domnilor admini, moderatori,faceti ceva cu sconxul asta...peste tot se contrazice si tot ce avem noi, masini, piese la vanzare, pentru el toate sunt cazane, jafuri, stifturi...

M-ai inteles gresit!
Si inca ceva - nu stiam ca pe aici ,nu e voie sa te contrazici !...
Si inca ceva- cel de care ar trebui sa se ocupe adminii/moderatorii , esti tu .......ca tu ma faci sconx , cu toate ca eu nu am zis vreodata despre tiine ca esti moldovean imputit!
Skip ads

  • providra18

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Calibra 1995 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2009

  • Mesaj Privat
oke mo...sa fie asea cum zici yu Smile)...hai sa terminam discutia ca poluam topicul prea mult. Cer scuze fata de colegi. Si inca una care sa te pot atinge, nu bag in seama jmecheri de capitala mo ca yu...ca dupe toate astea, am intrat in acelasi cazan cu yu mo RazzSmile) sconxule
  • sorinix

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1995 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
providra18 a scris:oke mo...sa fie asea cum zici yu Smile)...hai sa terminam discutia ca poluam topicul prea mult. Cer scuze fata de colegi. Si inca una care sa te pot atinge, nu bag in seama jmecheri de capitala mo ca yu...ca dupe toate astea, am intrat in acelasi cazan cu yu mo RazzSmile) sconxule

Mvaiiiiii!....Cata intelepciune!
  • B79KHR

  • Mesaje scrise: 169
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2008

  • Mesaj Privat
bai colegilor suntem aici sa ne certam sau sa ne spunem parerile?mai bn facem un topic in care doritorii pot sa isi aduca cate injurii doresc lasa-ti certurile la o parte aici e comunitatea OPEL nu cea a CAZANULUI......calibra x20xev 225 pe bord 215 gps
  • VEMANIS

  • Mesaje scrise: 834
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Sorinx, chiar nu minte, cazanul lui mergea "inainte" 265km/h, si mai avea pedala... Acum in schimb nu mai ajunge nici 100. Pacat!
Skip ads

  • providra18

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Calibra 1995 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2009

  • Mesaj Privat
=))
  • VEMANIS

  • Mesaje scrise: 834
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2008

  • Mesaj Privat
tonu_adrian a scris:x20xev-ul are in carte 215 km viteza maxima.. cu 10-15 km max eroare se ajunge la 230 in bord! cum faceti de ajungeti toti la 250? ati legat vreo racheta de ea? haideti sa nu mai fabulam!

pt colegul de mai sus , nu te supara dar x20xevul are in carte 205/5 r15 standard , la 100 km pe bord are defapt 94 km/h cu gps-ul, cu cauciucurile tale 215/40 r16 mai arata ink 5 km in plus la 100 km conform unui calculator gasit pe net, deci practic cand mergi cu 100 ai abia ~89... te cred k ajungi la vale cu vant din spate la 250 ..cand defapt ai cu vreo 30 km mai putin...


Colegu, hai sa iti reamintesc ca am scris ce anvelope aveam de am "prins" viteza aia. Deci nu te contrazice aiurea cu mine, ca nu iti iese! Sunt si eu constient ca nu merge mai mult de 225, dar am precizat strict viteza din BORD. Pentru toti ceilalti care nu pun si dimensiunea anvelopelor, imi pare rau dar sunt rude cu Pinochio. Daca ati fi toti mai clari in declaratii nu ne-am mai aventura in discutii gratuite. Un An Nou mai bun pentru toti!
  • SFIdezGTI

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1993 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2011

  • Mesaj Privat
nu este vb de o calibra , da cu vectra A c20ne, am reusit sa ''iau'' tot bordu'...asta insemnand 220km\h...Pitesti-Bucuresti A1.
Nu vreau sa ma arunc aiurea in afirmatii, dar cred ca o masina bine intretinuta asa artrebui sa faca, sau cel putin aproximativ...PAREREA MEA
  • aurelcalibra

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Calibra 1992 20 xe 16 v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2010

  • Mesaj Privat
210 cu xe
  • deleted-54451

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2010

  • Mesaj Privat
baieti....unde apucati voi sai dati vitezele astea? eu deabia am prins o bucata de sosea sai dau 180.... in rest ...gropi gropi ... recunosc...pe autostrada nu am fost cu masina (din pacate Twisted Evil ) Crying or Very sad
  • mircea.armeanu

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1995 C25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2008

  • Mesaj Privat
mircea.armeanu a scris:Stiu ca e cam vechi thread-ul dar ma gandeam sa imi aduc si eu contributia:
Calibra V6 2,5L C25XE 1995, R15/50/205 :
200 km/h Bucuresti - Alexandria la achizitie si dupa un an 210 km/h Draganesti - Alexandria. Mai mult nu i-am dat ca treceau prea repede pomii pe langa mine, dar pot spune ca si la 210 km/h masina mai accelera (era destula pedala)
In rest, cand exista posibilitatea 160 maxim 180 km/h

update:
mai accelera incet... poate lua bordul sau macar 255 pe vitezometru... oricum super senzatie
  • danutzdsp

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Calibra 1995 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2011

  • Mesaj Privat
210 cu un 8v...e mult su putin pt unii...eu zic ca e suficient pentru anul 91
  • piticu666

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Calibra 1992 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Cu o calibra SFI acuma nu stiu daca indica bine bordul ca iam dat 250 si mi se parea ca ea prea repede

Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR