Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • zoran1983

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2007

  • Mesaj Privat
In urma cu 3 luni jumate am avut un accident destul de puternic. Ideea e ca masina a fost lovita si in dreapta spate si in stanga spate. Am un vectra C din 2004. La reparatie a fost taiata de la luneta catre portbagaj si reparata. Acum dupa reparatie la o viteza de peste 70 km/h se aude un zgomot puternic pe spate, ca un vuiet.... Initial am crezut ca este de la cauciucul stanga spate care a fost inlocuit si era nou. Aveti idee ce poate sa fie?

De asemenea acum vreo 2 sapt am crezut ca mi s-a ars becul la faza scurta pe stanga. Dupa un pumn si-a revenit si tot asa... Acum o saptamana s-a stins cel de pe dreapta - nu a mai functionat cu pumnul Smile Astazi a murit si cel de pe stanga... o colega imi spunea ca are aceleasi probleme cu becurile la faza scurta (nu sunt xenoane).

Pls help.

Merci anticipat.

Dan
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Verifica sigurantele de la becuri mai intai , daca s-a ars incearca sa depistezi cauza sau sa mergi la un electrician sa arunce o privire. Toate cele bune !
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Daca zgomotul este ca de troleibuz care demareaza, atunci este rulmentul de vina. E posibil (aproape sigur) ca roata sa nu mai aiba unghiurile dinainte de accident si acum calca in pozitia in care zgomotul datorat uzurii rulmentului s-a accentuat. Daca spui ca ai avut lovitura si pe stanga si pe dreapta spate, puntea nu a fost afectata?
  • zoran1983

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Ba da a fost afectata si din cate stiu cei de la GTT mi-au spus ca au schimbat puntea... ceva de genul troleibuz la demarare se aude... vineri o sa ma duc la service si sa vad ce imi zic... revin cu un post...
  • florsgarana

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2003 z19
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2010

  • Mesaj Privat
salut am si eu o problema acum 2 zile am facut un acident cu o vectra c 2002 am intrat frontal antrun copac deci fata este varza dar motorul a intrat cam 5 cm spre bord ,credeti ca mai are rost sa o repar si mai ales daca se mai poate repara ,nu mai am contact si rotile sunt blocate ce urmari poate ave daca e sa o repar .Nu am casco naspa
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR