Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • bodea

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Va rog sa ma ajutati cu cateva inf. despre montarea unei cotiere la sofer pe o astra caravan 2005.La Timisoara mi-au cerut 360 ron pe o cotiera cu tot cu montat.Cred ca este exagerat.Am gasit pe e-bay intre 4 si 30 euro.Problema este ca nu stiu ce model mi se potriveste.Ma ajutati cu ceva informatii si eventual poze?Multumesc.
P.S. Am pus si eu ceva poze cu ce am gasit.

Skip ads

  • teodor

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2007

  • Mesaj Privat
salut
man imi pare rau ca nu esti din buc. aici cu 20ron iti iei pe care o vrei din poza in tirg la vitan .
poate ai drum in buc.e deschis in ori ce zi a saptamini .
by by
th
  • jojo

  • Mesaje scrise: 950
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Salve

Ar mai fii o solutie si anume ori sa vii aici pentru cateva zile, ori daca ei ceva prieteni pe aici sa ii rogi sa-ti cumpere acea cotiera, cred ca se poate rezolva.

Respecte
JOJO
  • bodea

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Baieti,mii de multumiri!
Skip ads

  • 89dam

  • Mesaje scrise: 1,175
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
pana la urma ai cumparat sau .... nu Sad ? sunt si eu interesat de o cotiera ca nici caravana mea H nu are ! poti sa revii cu detalii merci poate chiar cu un mesaj privat ar fi mai bine
  • bodea

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salut,
nu am cumparat deoarece originala este prea scumpa si am vazut-o la dealer la TM si este subtirica si cred fragila.ramane sa ajung in germania si sa cumpar de acolo.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
te contrazic : cea aftermarket ( vitan si alte locuri suspecte ) se prinde cu un sistem de locul de depozitare situat dupa frana de mana .
aia originala , pe langa faptul ca este mai mare si are un material textil - piele dupa caz mai de calitate , se prinde direct de partea laterala a scaunului soferului . In timp cea din vitan se va rupe din cele doua suruburi ( ca sistemul e gandit prost ) .
Nu in ultimul rand 360 lei cu tot cu montaj pt o cotiera originala e destul de ieftina .
  • euzu
  • *
  • 5 mesaje
  • din 15 Jun 2009
  • Vectra 2006 Z19DTH
  • Bucuresti
  • euzu

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2009

  • Mesaj Privat
bodea a scris:Va rog sa ma ajutati cu cateva inf. despre montarea unei cotiere la sofer pe o astra caravan 2005.La Timisoara mi-au cerut 360 ron pe o cotiera cu tot cu montat.Cred ca este exagerat.Am gasit pe e-bay intre 4 si 30 euro.Problema este ca nu stiu ce model mi se potriveste.Ma ajutati cu ceva informatii si eventual poze?Multumesc.
P.S. Am pus si eu ceva poze cu ce am gasit.


Poti gasi cotiera pentru masina ta aici Cotiere-auto.ro

Iti atasez cateva fotografii sa vezi
Skip ads

  • robert_7777777

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vivaro 2007 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2010

  • Mesaj Privat
salutare
eu mi-am luat o cotiera Armster - : aprox 290 RON cu transport cu tot ...
piele artificiala + se pupa perfect (am GTC dar este identic sistemul) ....
- este cea din poza ..... de mai sus ...
-dezavantaj: ar trebui un pic mai multa latime - cred ca ar suporta pozitia scaunelor + faptul ca este cam inalta - dar eu tin si scaunul jos de tot .... --- si dunt subiectiv
* avantaj: Armster vine special pt Astra H - sistem complet ... tot .. montaj personal: 10 minute max
* per ansamblu, este OK armster - si e si culisanta .... e mult mai scumpa fata de cele din targuri - dar pare ceva mai calitativa - si e simpla, fara briz briz-uri , inox , etc


+ oferta la Kaufland 25 RON cotiera piele artificiala universala ....
http://www.kaufland.ro/Home...roductid=7203483a

- darata bine, dar nu stiu daca e ceva de capul ei ... la banii astia ....
  • costel.diaconu

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2009

  • Mesaj Privat
o cotiera as vrea si eu, dar as prefera originala, incerc sa caut pe la dezmembrari poate gasesc ceva.
  • rstefan

  • Mesaje scrise: 456
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
A cam dificil de montat cea originala pe scaun care nu a avut din fabrica.. Eu mi-am pus Armster (de care zicea si colegul mai sus) si sunt foarte multumit. Se potriveste de minune cu interiorul si e foarte spatioasa in interior.
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Si se prinde de cal cu suruburi, adica trebuie sa dau gauri in plasticul acela dintre scaune? asa se prind cele din vitan.
Skip ads

  • rstefan

  • Mesaje scrise: 456
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Da, acolo se prinde in 4 puncte, dar nu trebuie sa dai nici o gaura.. vine cu niste holsuruburi. Se prinde foarte bine si sta fixa. Practic trebuie sa renunti la micul spatiu de depozitare (cotiera vine prinsa deasupra lui). Practic, cotiera e aceeasi pt orice tip de masina.. difera doar prinderea.
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Am avut si eu una montata tot cu holsuruburi, ce nu imi place e ca daca o scoti ramin semne.
Eu as vrea una un pic mai lata pt ca ma cam bat cu pasagera din dreapta pe cotiera ..ne cam dam coate
Sau e cineva care si-a montat 2? eventual si rabatabile.
  • julian_nica

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Nu e deloc dificil motanjul unei cotiere GM pe h, gasiti la dealeri in jur de 300 de ron , iar montajul se face de in 15 secunde . Daca eu am reusit care sunt extrem de atehnic oricine poate .
  • ksr00

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Din cate stiu, cotiera originala la Astra H e prinsa de spatarul scaunului. La montare nu trebuie taiata/gaurita husa? Poti sa pui o poza?
  • costel.diaconu

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Mi-am montat eu cotiera originala, nu am vrut sub nici un chip aftermarket, nu se monteaza in 15 secude, in totaL cam 30 minute cu demontat de pe celalalt scaun si montat la mine, trebuie desfacut spatarul si demontat de pe scheletul metalic, inainte se scoate cotiera de pe cotor dupa care se gaureste tapiteria unde se monteaza, in spatar sunt gauri de montare si e simplu de montat. Am dat 100 E pe scaun complet fara airbag si o sa bag scaunu la vanzare fara cotiera la jumatate cat am dat.
  • zsolth83

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
julian_nica a scris:Nu e deloc dificil motanjul unei cotiere GM pe h, gasiti la dealeri in jur de 300 de ron , iar montajul se face de in 15 secunde . Daca eu am reusit care sunt extrem de atehnic oricine poate .


Ma gandesc ca ai taiat tapiteria scaunului ca sa o poti prinde. Daca e asa, dupa ce ai taiat tapiteria este un loc unde se prinde? Sau pe ce anume se prinde?
Dupa montare se vede unde e taiata tapiteria sau se acopera de partea laterala a cotierei?
  • costel.diaconu

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Da am taiat tapiteria exact in locul unde se prinde de schelet, am facut o gaura rotunda, loc de prindere este in scheletul scaunului si dupa monmtare nu se cunoaste nimic.
  • claudiu lucian

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 ydt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2010

  • Mesaj Privat
cenzurat. Comertul se face la sectiunea comerciala
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR