Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • crisstina

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
tigra arata mult mai bn :X Smile

Skip ads

  • Costin Marculescu

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1997 16/16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Eu am mers si cu tigra si cu puma inainte de a-mi lua masina .Tigra sta mult mai bine pe sosea decat puma
Si hai sa fim seriosi tigra arata de 10 ori mai bine decat puma
  • cristi0603

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
am blocat porbagajul si nu stiu cum sa pozitionez cheia sa se deschida
  • cristi0603

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
am rezolvat problema cu blocatu bortbagajului dar acum nu se mai deschide odata cu usile si trebuie sa-l descui separat. Ma poate ajuta cineva?
Skip ads

  • adiady81

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1995 s93
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2008

  • Mesaj Privat
FACETI SI VOI O COMPARATIE LA PIESE INTRE OPEL SI FORD DECI HAIDETI SA LASAM FORDU DEOPARTE EU AM AVUT IN FATA UN OPEL SI UN TIGRA SI AM ALES OPEL SI AMANDOUA LA ACELAS PRET SI AM ALES OPELU ASA AM CONSIDERAT EU IMI PLACE MAI MULT E MAI ALFEL NU STIU IMI PLACE .
  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
adi e mai usor de citit fara caps, iar cand ai avut in fata un opel si un tigra ce te-a facut s alegi opelul ? ca si tigra e ieftin la intretinut ca din ce am observat eu tot sigla de opel o are in bot (doar ca pe spate scrie tigra)

p.s. scuze de off-topic dar mie dintre opel si tigra imi place cel mai mult ford mustang gt Very Happy


  • adiady81

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1995 s93
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2008

  • Mesaj Privat
era vb despre un opel tigra si un ford puma sefule in caz ca nu ai urmarit de unde sa plecat discutia ceau si data viitoare fi mai atent
  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
adiady81 a scris:FACETI SI VOI O COMPARATIE LA PIESE INTRE OPEL SI FORD DECI HAIDETI SA LASAM FORDU DEOPARTE EU AM AVUT IN FATA UN OPEL SI UN TIGRA SI AM ALES OPEL SI AMANDOUA LA ACELAS PRET SI AM ALES OPELU ASA AM CONSIDERAT EU IMI PLACE MAI MULT E MAI ALFEL NU STIU IMI PLACE .

Skip ads

  • crisstina

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat

  • zizoulica

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2008

  • Mesaj Privat
eu cred ca puma arata mult mai bine, ca aspect exterior; restul cred ca opelul este superior,stabilitate, fiabilitate, comfort la volan, etc.
numai bine!
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Pai daca e sa ne uitam la specificatii tehnice si sa cautam un pic si pe net despre cele doua, concluzia o sa fie ca Puma este net superioara.
Dar, pe acest forum normal ca Tigra o sa iasa in fata cu toata inferioritatea ei.
O sa se aduca o groaza de argumente (deja multe s-au spus deja), ca Puma e mai urata, n-are frane, piesele costa mai mult decat masina, e praf ca e Ford, nu e confortabila, n-are scrumiera si tot felul de aberatii. Hai sa fim totusi obiectivi.
  • srsilviu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2009

  • Mesaj Privat
eu detin un Ford Puma 1.6 16v 106 CP, motor Euro 4. Fiind motor Euro 4 consuma si mai putin (undeva la 6.5-7 in afara si 9-10 in oras si nu merg la consum, viteza de croaziera in afara fiind de 140-160). Masina este exceptionala din toate punctele de vedere - frane, stabilitate, plaja de turatii, putere. Atunci cand am achizitionat-o m-am gandit si la Tigra insa am ales Puma din cauza motorul Euro 4 si sincer mi se pare mai ok.
Skip ads

  • crisstina

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
zizoulica a scris:eu cred ca puma arata mult mai bine, ca aspect exterior; restul cred ca opelul este superior,stabilitate, fiabilitate, comfort la volan, etc.
numai bine!

ma faci sa rad...arata ca o cotineata..sa fim seriosi...tigra are un aspect mult mai placut decat puma Exclamation Smile
  • MIMul

  • Mesaje scrise: 536
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Daca ar fi sa aleg dupa designul exterior,as alege Tigra.La performante nu ma bag ca nu le cunosc.
Cu toate sa nu sunt un fan al clasei si nu ma dau in vant dupa nici unul din ele,daca ar fi sa am de ales intre astea 2,as alege Tigra.
P.S. Nu stiu daca mai are rost sa mai comentam pe acest subiect pentru ca cel care la deschis este suspendat(a primit ban).
  • dany111192

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2008

  • Mesaj Privat
sa fim seriosi...cand vreodata opel tigra o sa arate mai bine ca ford puma?pai eram in oras si aveam un opel tigra in fata si cei din spate se vedeau ca si cum stateau in caruta....si la opel tigra va zic eu ca nu prea se simte bine pe la 180....dar in ford puma la 210 nu iti tremura de lok volanu...si puma este mult mai stabil decat tigra deoarece in primul rand are cauciucurile mai groase si are suspensile sport....la tigra grosimile rotilor sunt de 185cm,iar la puma sunt de 205....si ca aspect fizic...sa fim seriosi......puma este mult mai frumoasa decat tigra avand in vedere aerodinamica care o are.....atat la fata cat si la spate...si in al doilea rand...tigra iti lasa impresie de un harb de mashina...

  • crisstina

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
am o intrebare...daca la tigra stai in spate ca intr`o caruta...la puma cum e?Smile))...daca nu va place tigra..da`ti cu praf de mers..e cumva clubford? nuuu

se numeste www.clubopel.com Wink
  • dany111192

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2008

  • Mesaj Privat
pai in primul rand k ai tu opel tigra:))))...k ai un harb din 94....si nu de alta...da tu fara sa injuri nu sti...si nu vreau sa te injur aici pe site ca eu stiu sa ma port in societate,spre deosebire de tine tine care esti o tzaranca obosita:))))))....imi cer scuze fata de ceilalti posesori de opel tigra...dar ma refer doar la masina lu centurista asta de cristina....stima!
  • crisstina

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
tranta..macar daca ai stii cati ani am..cumva te`am injurat aici?nu...asa ca du`te si culca`te
  • dany111192

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2008

  • Mesaj Privat
pai vezi ca mai injurat pe mess,si ai miai dat repede ignore ca sa numa vezi ce scriu...si chiar numa intereseaza cati ani ai ca tot o fata de la tzara o sa ramai k arfe de smechera.....da...la tzarani nu ai ce sa le ceri shi pe tine te inteleg:P....tzaranu tot tzaran ramane.... Smile ))))),urat asa...ai muncit shi tu un an sau yo stiu cati shi tiai luat mashina:)))))))))oricum esti o saracie:P
  • crisstina

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
si acm te plangi aici...daca tu esti taran te inteleg...dar asta nu inseamna ca suntem toti...mai intai invata sa scrii si porma vino cu fite...

gata cu offtopicu` Esti OFF TOPIC ...un moderator sa stearga toate posturile care nu isi au locul aici
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR