Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Video
  • GODLESS

  • Mesaje scrise: 282
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2007

  • Mesaj Privat
GODLESS a scris:Ar fi si mai interesant altceva ... sa facem un protest prin care sa cerem producatorilor de masini sa nu faca masini care sa depasasca 130 km /h sau chiar 80 km/h si atunci toata lumea ar circula legal ... dar cand limita e la 250 km sau motoarele care sar de 300 atunci cine e principalul vinovat ? cel ce o calca sau cel ce o produce ?
Sa facem asociere ... in SUA comercealizarea de arme e la liber ... se impusca intre ei ca in vestul salbatic ... in romania nu ... cati mor in romania impuscati ? raportat la SUA procentul e f f mic (infim)... de ce ? pt ca nu se comercelizeaza arme la liber ...(asa e si cu masinile) pana la urma totul se reduce la "daca ai cu ce" ... nu cred ca o sa vad vreodata o dacie 1300 cu 250 la h si sa mai zica proprietarul ca e si limitat ca mergea cu mai mult ... Cum e cu medicamentele la scara mondiala ! Se descopera ca un medicament ce contine substanta X produce nu stiu ce oamenilor ,se considera ca nu e bun si se scoate de pe piata ... Cu fumatul cum e ! se interzice din ce in ce mai mult (o sa se fumeze in punga pana la urma) La masini credeti ca nu se poate ? Se poate ,dar nu se vrea , interesele sunt mult prea mari .
Concluzia este ca , vem sa se circule legal dar cumparam "rachetele" producatorilor ...



Ce am scris aici era sa-i zic domului care a deschis topicul ca vina pt viteza nu apartine 100% celui care o calca ... si celui care o produce (cam cum e si cu drogurile ) nu e cautat de politie doar cel care le consuma (cel ce o calca ) si cel ce le poduce si cel ce le distribuie . Nu am zis nimic ca eu personal as avea ceva impotriva vitezei, dar daca toata lumea se agita pt excesul de viteza solutia nu e amenda ci reducera puterii masinilor (asta am vrut sa zic ) ca lumea sare si spune ca amenda e prea mica pt exces de viteza (pai sa vedem care e cauza vitezei )... dar pe parcursul disutiei au intervenit personaje care au incercat sa duca discutia in alta parte de ex .(in romania nu sunt drumuri pe unde poti sa mergi cu 200 ) ceea ce e incorect ,daca nu am avea drumuri atunci nu ar exista acest topic ,cei prinsi de radar pe unde circulau ? daca unii au curaj sa mearga cu 200 doar pe autobahn asta e alta poveste sau ca noi "romanii nu am fi auzit de locuri unde se circula cu 200" ceea ce iara e incorect ... si discutia a deviat de la subiect ...
Skip ads

  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
"...si hai sa-i judecam un pic pe cei care ne iau taxe de drum in acelasi timp in benzina si in vignete si care lasa drumurile in aceeasi stare deplorabila de povarnis selenar in care sunt acum." - stim cu totii ca Lexx a decis sa nu mai plateasca rovigneta - perfect de acord cu tine Exclamation

"Autobahn-ul este o autostrada care nu are limita de viteza , ci viteza maxima recomandata de 130 de km / h Dupa aceasta viteza , in caz de impact , societatile de asigurari nu te despagubesc , chiar daca esti pe autobahn ... Nu-ti iei amenda , dar in caz de accident adsiguratorul unde ai facut casco iti arata degetul din mijloc. E lege care reglementeaza ce zic eu mai sus ! " - asta nu stiam - multumesc bertone

"Vina nu este a producatorilor de masini, ci a statului (pentru ca nu avem autobahn) si a conducatorilor auto." - corect si de acord cu tine Slick

"Ce am scris aici era sa-i zic domului care a deschis topicul ca vina pt viteza nu apartine 100% celui care o calca..." - corect si de acord si cu tine Godless

"...si discutia a deviat de la subiect ..." - nu e nicio problema, suntem la Discutii generale. Laughing
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
GODLESS a scris:(in romania nu sunt drumuri pe unde poti sa mergi cu 200 ) ...

Corect! Tu chiar crezi ca nu exista nici o diferenta intre a merge cu 200 km/h pe coclaurile(a se citi autostrazi) din romania si autobahn?
  • GODLESS

  • Mesaje scrise: 282
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Nu ... 200 hm/h tot 200 e indiferent pe unde mergi ... diferenta e ca pe autobahn mai ai 1-2 benzi in dreapta si 1-2 in stanga ... daca tu ai nevoie de spatiu in lateral sa mergi cu 200 asta e alta poveste dar in romania sunt drumuri pe care poti merge cu 200 , ca nu sunt 12000 de km ca si in germania asta iar e alta poveste , In vara asta am umblat prin tara destul de mult si chiar sunt drumuri pe care poti merge cu 200 si nu e vorba de autostrada soarelui (care este o gluma fata de resul drumurilor)
Skip ads

  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
mctoto a scris:e ca la amplificatoare , nu trebuie date la maximum Very Happy

la doua treimi din putere... adica 165 din 250km/h Very Happy
  • jojo

  • Mesaje scrise: 950
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Salve

VITEZA UCIDE
Conduceti calmi si linistiti fratilor, nimeni nu trebuie sa moara doar pentru a testa limitele maxime ale masinii !

Respecte
JOJO
  • Reinhardt

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie:
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Ar trebui introdusa si la noi treaba cu asigurarile in functie de viteza...peste 180 km/h sa nu mai ofere asigurare...(in afara localitatii) si peste 100 in localitate (indeajuns cat sa-ti ia permisu 3 luni,in ambele cazuri)...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Video

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR