Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • imo2209

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor,
Am si eu o intrebare simpla (sau stupida pentru unii)...am o Astra G Caravan din 1998 motor 1.6 benzina (X16SZR) si intr-o dimineata de toamna cu masina acoperita de frunzele galbene cazute din copaci am observat (cand curatam masina de frunzele galbene) chederul din fata parbrizului (cel montat pe caroserie) ca se desprinde la fel de usor ca si frunzele cu care era acoperit! E ceva normal?! sau trebuie lipit/fixat...ceva?! Si daca e anormal ce anume s-a putut intampla si cum il pot fixa corect?!

Va multumesc,
Skip ads

  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
e anormal ce s-a intamplat; din cate stiu eu exista un adeziv special pentru chederul de parbriz
  • imo2209

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Nu kred k m-ai inteles: chederul de care vb. eu nu e chederul de parbriz, nu are legatura cu parbrizul...e in exterior in fata parbrizului, dupa ce l-am ridicat a ramas un fel de sant pe care il acopera acel cheder....
Merci oricum,
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
In mod normal nu e nevoie de nici un adeziv pt. ca intra fortat pe muchia parbrizului. Daca nu mai intra fortat ca sa si ramana acolo se poate folosi un adeziv sau bagi niste adaos(preferabil caciuc) intre caroserie si acest ornament dedesuptul lui( sant). Sincer cred ca e cea mai buna rezolvare.
Skip ads

  • imo2209

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
o sa incerc....merci pentru sfat...oricum mi s-a parut fff. aiurea! Oare de ce s-a desprins? Mi-e teama sa nu-mi intre apa...in interior?! Are legatura cu interiorul acel sant de scurgere? Si de fapt ce rol are?
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Numai ornamental . In principiu cred ca nu e cea mai fericita metoda de a pune un ornament.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR