Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Alex MPG

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2007

  • Mesaj Privat
va rog a-mi scuza necunostinta in cauza si a ma ajuta daca aveti cum ... problema sta in felul urmator ... caut de ceva timp pe gugal Very Happy ... turbo charger si ma uit ca vitelul la poarta noua ...

intrebarea mea este : Ce imbunatatiri ii pot aduce eu unui motor 1.6 benzina aspirat, inafara de un flash tuning si ceva filtre sport doar ca nimeni nu cred k imi poate garanta mai mult de 15 calutzi putere ...

va rog a nu-mi raspunde ironic pt ca eu doar vreau sa fiu bine informat ...



Va multumesc anticipat! Alex
  • Ingineru

  • Mesaje scrise: 1,086
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
In primul rand o galerie de admisie custom made (dbilas de exemplu), axe cu came sport impreuna cu tot kitul de supape, ghiduri si arcuri; automat asta presupune schimbarea softului. Apoi poti sa continui cu galerie de evacuare modificata, catalizator sport, daca e nevoie, injectoare cu debit marit. Toate astea te pot costa cam 3000-3500 euro iar castigul real zic eu ca e spre 40-45 CP insa nu oricum, ci mai ales peste 5000 rot/min in conditiile in care prin resoftare oricum se "ridica" turatia de "cut-off" pe la 7200. Si oricum masina va fi complet schimbata, elasticitatea compromisa si va merge in parametrii numai cu benzina de 98+ dar cel mai mult conteaza ce iti doresti pana la urma...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR