Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • keyth

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1984 1.3N + GPL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2007

  • Mesaj Privat
salut tuturor,
am si eu o mica intrebare care ma framanta de ceva timp si nu mai am absolut nici o solutie......spuneti-mi si mie va rog,daca stie cineva,ce aer conditionat mi se potriveste pe motorul meu 1.3 de kadett,sau daca pot pune vreunul?sau pot pune unul de pe o vectra? Rolling Eyes
  • George Andrei

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2008

  • Mesaj Privat
si pe mine ma intereseaza sa pun aer conditionat pe un Kadett din 1991
  • mario 110

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2008

  • Mesaj Privat
eu am un astra caravan din '92, am umblat pe ici pe colo sa gasesc AC, am gasit la 250 - 300 euro, dar de aici vin problemele:
- nu am gasit pe nimeni sa-l monteze, pe motiv ca "masina nu a fost prevazuta cu AC din fabrica si ca are de facut nu stiu ce modificari greu de executat"
- cind am gasit unul care sa o faca, mi-a cerut 700 - 800 euro manopera.
- apoi trebuie sa chem frigotehnistul sa-i bage freon: 1,5 - 2 mil. lei vechi. si apoi sa ma rog sa mearga.
toate la un loc, am decis ca nu se merita; mai stau cu asta 2-3 ani si urmatoarea masina va fi cu AC.
dar, am inteles ca cica ar fi niste instalatii de racire, pe baza de apa, sau asa ceva, care merg la priza de bricheta; nu stiu ce randament au. daca auziti ceva, spuneti-mi si mie.
  • alin3ll

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2008

  • Mesaj Privat
salut.am si eu o problema daca vrea cinjeva sa ma ajute si pe mine cu un sfat.am un opel astra g 2.0 dti si nu-mi mergea aerul.sa aflu mai apoi ca nu am freon in instalatie.am fost la un service care se oacupa cu incarcarea de instalatii cu freon iar dupa ce mi-a incarcat instalatia mi-a zis ca nu-mi pleaca compresorul,si ca tre sa ma duc la cineva care se ocupa de partea electrica sa se uite la el.am fost la service pt electrie si mi-au zis ca e eroare la senzorul de presiune.faza tare e ca la o sapt dupa asta am vrut sa verific daca mai are freon in ea ca sa aflu ca nu mai are nici macar aer.ce parere aveti.ce sa fie de vina oare ?pierderi sau senzorul cum mi-au zis aia de la service.mersi.
  • mind_hunter

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1982 13s
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
incearca la https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=7350 sau posteaza un topic la https://www.clubopel.com/viewforum.php?f=8
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR