Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • vslmarcel

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Combo 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2007

  • Mesaj Privat
salut.am un COMBO 1,7DTI 2002 ,fara bc,aer,abs.nu am avut probleme pana zilele acestea cand nu a mai vrut sa invarta electromotorul ,tocmai in bucuresti...in constanta,am dus-o la doctor care a schimbat carbunii ,electr fiind hitachi -uk.a trebuit sa dea jos planetara dreapta ca este cam rau pozitionat..totul ok...azi cand sa plec ,mort kilometrajul si vitezometrul..apoi dupa cativa metri cheia service...oare nu a introdus vreun senzor?cine ma poate ajuta cu un sfat...a stat azi 3 ore si nu ia dat de buba...sau a stricat vreun senzor?mersi mult
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
cheie service=cod eroare stocat. Tester, luat CODUL erorii, venit aici, postat, avut rabdare nitel (maxim o zi-doua), primit raspuns, mers la mecanic si spus ce sa faca. Sau facut singur, de banii aia baut o bere.
  • vslmarcel

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Combo 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2007

  • Mesaj Privat
am fost la tester si a aratat P0500,adica ,problema la cablaj,VSS,ECU...Banuiam ca este senzorulde viteza..alte erori nu erau in ecu...dus la electro,lucrat 3 ore ,si spune ca nu poate sa o rezolve..senzorul transmite la amplificator semnal ,apoi la ECU,asa arata pe tester..i-am dat la electro si schema facuta si culorile la cablu..degeaba........trebuie sa caut un alt electrician..ce poate fi?
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Senzorul este hall si il gasesti la roata drapta fata. Tie iti trebuie un electronist. Pune locatia in profil si functie de oras gasim. Daca esti din Iasi te rezolv eu.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR