Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • pstefan

  • Mesaje scrise: 366
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Aseara in parcare la Mall Vitan am incercat sa intru de unde a iesit un matiz Smile Intre o masina si un stalp ce sustinea un tomberon. Prietena mea era in dreapta si a zis ca am loc dupa care a urmat zbuf-ul. Nu am casco deci va trebui sa o rezolv pe banii mei . Ideea ar fi ca nu vreau sa ma duc la vreo reprezentanta dar nici nu vreau sa isi bata cineva joc. Banuiesc ca trebuie indreptat , chituit , vopsit de la bandourile de plastic in jos. Vopsea cred ca trebuie sa gasesc pe undeva cu ajutorul codului pentru black saphyre, stie cineva?






Skip ads

  • CiubyX

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2006

  • Mesaj Privat
shi fata mai este prietena ta? Laughing
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,710
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Daca ai fi completat locatia ne-ar fi fost mai usor sa iti facem ceva recomandari.
Off-topic - la cat de lunga e zgarietura, n-as da vina pe prietena...
  • pstefan

  • Mesaje scrise: 366
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2007

  • Mesaj Privat
locatia Bucuresti. Nici nu am dat vina pe ea , vorba aia in femei si in frane sa n-ai incredere Very Happy
Skip ads

  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,710
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Eu pot sa iti recomand pe baietii care mi-au reparat mie Vectra.
Cei care vin la intalniri pot confirma calitatea lucrarii.
Ca sa nu se considere reclama, ofer detalii oricui imi cere, pe PM.
  • alexandrudicu

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2007

  • Mesaj Privat
pstefan a scris:locatia Bucuresti. Nici nu am dat vina pe ea , vorba aia in femei si in frane sa n-ai incredere Very Happy


Eu stiu alta, sa ai incredere in frane, mai ales daca ai ABS, pe mine m-a ajutat. Cat despre increderea in femei, off topic, dar si eu sunt circumspect. Smile
  • noFun

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1.2 Twinport
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2007

  • Mesaj Privat
sal! am si eu tot o problema ce necesita service dar am casco . daca imi puteti recomanda un service autorizat care face treaba bine v-as fi recunoscator ! o seara buna si conduceti cu grija(ca sa nu patiti ca mine) !
  • alexandrudicu

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2007

  • Mesaj Privat
noFun a scris:sal! am si eu tot o problema ce necesita service dar am casco . daca imi puteti recomanda un service autorizat care face treaba bine v-as fi recunoscator ! o seara buna si conduceti cu grija(ca sa nu patiti ca mine) !


Pai nu prea e dupa cum vrei tu, ci va trebui sa mergi la un service agreat de ei, cu care au contract, de obicei ceva mai serios, nu orice atelier de garaj iti poate repara masina iar apoi sa-si recupereze banii de la asigurari, ca nu accepta firma de asigurari. Au ei o lista cu ce serviceuri au contract si te trimit ei acolo.
Skip ads

  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
maiandrei a scris:Eu pot sa iti recomand pe baietii care mi-au reparat mie Vectra.
Cei care vin la intalniri pot confirma calitatea lucrarii.
Ca sa nu se considere reclama, ofer detalii oricui imi cere, pe PM.


daca imi faci si mie un forward cu detaliile raman dator. am si eu cateva probleme de genul celei de mai sus pe partea stanga dupa ce un shofer cu nu prea multa minte s-a gandit ca poate intra printre un tico si corsa mea Smile
  • cristian123

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2009 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
@pstefan: cat te-a costat pana la urma totul?
  • pstefan

  • Mesaje scrise: 366
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2007

  • Mesaj Privat
ce te face sa crezi ca am reparat-o deja ? Smile

Astept sa vina salariul la inceputul lui noiembrie si o sa va spun atunci.
  • Fiend

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie:
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Salut,

Am suferit si eu o problema foarte grava si inca mai sufar de pe urma ei:(. Sapt trecuta un idiot beat praf a trecut pe rosu si mi-a intrat in botul masinii rezultand o dauna totala (airbag-uri sarite - ambele, motor facut praf pe acolo - statea motorul pe scut, in fine..o paguba din care a rezultat mica mea Corsa D in 3 usi muci.
Masina este luata in leasing si o aveam din februarie..deci in jur de 7-8 luni avea saraca. Am si eu acum o intrebare pentru cine se pricepe la asigurari sau la orice (orice parere conteaza). Ce se intampla..eu am dat avansul 50% din valoarea masinii: valoarea masinii pe asigurare este de 11.570 E cam asa, iar eu cand am dat avansul am dat la valoarea CIP presupun care era de 9700 iar avansul meu insemna 4850 E la care am mai platit TVA si taxa management inca 300 E deci a rezultat cam suma de 6100 E si pana acum am platit doar alea 7-8 luni cu tot cu casco si rate pe luna. Intrebarea mea este cum se desfasoara toata treaba. Cand pot sa opresc contractul de leasing? Cand transmit cei de la Casco dauna totala (treaba este ca fac pe casco care ei recupereaza de la RCA-ul aluia vinovat si beat care m-a lovit) atunci se opreste contractul de leasing? Cum o sa fiu si eu despagubit de cei de la leasing (Unicredit leasing mentionez ca sunt) avand in vedere ca eu nu am avut nici o vina si cel vinovat era si beat crita?
Explicati-mi si mie va rog ca m-a terminat psihic toata treaba asta? Eu cati bani o sa primesc bazat asa estimativ pe sumele de mai sus (rate pe luna era de 125 E cu tot cu Casco) pentru ca mi-e asa o frica ca primesc mai putini bani decat am dat pana acum si nu mai raman cu nimic si nici masina nu mai am Sad.
Va rog care puteti sa ma ajutati in situatia asta cu experienta sau cunostiinte sau sfaturi ca sa ma iluminati si pe mine.
Mersi mult.
Skip ads

  • f1specialfx

  • Mesaje scrise: 610
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1.4 90HP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Suma pe care o vei primi este in functie de suma la care a fost asigurata masina,restul cu ratele nu prea conteaza
Se vor lua dupa vechimea masinii si nr de km la stabilirea cuantumului de despagubire baneasca si probabil iti vor oferi si o suma pt harb care deobicei este mai profitabil sa o refuzi si sa vinzi tu harbul pe piese sau la dezmembrari.
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Daca vrei sa dai epava, da o strigare pe aici. S-ar putea sa gasesti oameni interesati de una, alta, de la ea. Mai recuperezi o parte din bani.
  • Batman

  • Mesaje scrise: 367
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B16SHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Problema e mult mai complicata. Banii de la Casco se duc direct la firma de leasing. Ei vor stabili cat vei primi tu din avansul pe care l-ai platit in functie de prevederile contractului de leasing. Ratele sunt pierdute pt. tine. Nu se mai pot recupera, pt. ca ele reprezinta pretul folosintei masinii.

Imi pare sincer rau!
  • dgxshpe

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Si il dai in judecata pe dobitocu ala de ti-a busit masina pentru mai multe cauza ( dintre care si daune morale ) si iti recuperezi si banii sau ceva in plus.
  • Fiend

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie:
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Mersi frumos de sfaturi dat tot nu m-am lamurit exact pana la urma ce si cum cu banii de la societatea de leasing. Din pacate daca raman cu epava pana vand eu tot de pe ea tot nu am masina si asta ma doare cel mai tare ca am nevoie de ea pt serviciu si toate cele Sad. Nu stiu..macar sper pe la un 5000 E din sumele alea. De dat in judecata as vrea sa-l dau dar e unu care era cu masina lu tasu, vai neamu lui...e si student fara venituri si poate obtine o plata de-aia in rate pe 50 de ani Sad.
  • dgxshpe

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Ma fiecare are vina lui...
Pai ce l-ai pus tu sa bea si sa se urce in masina ?
Daca nu intra in tine si dupa aia dadea peste ceva oameni si ii omora atunci cum mai era ?

Eu zi ca nu sunt de iertat astia indiferent cat de amarati ar fi ei acasa ... Nu e o scuza !
Ti-o fi mila de el .. da de tine nu iti e ?
  • Fiend

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie:
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Total de acord cu tine, asta imi zic si eu in sinea mea. De mine mi-e cel mai mica ca de altii nu ma intereseaza. Stii vb aia fiecare cu aia a maicasii. Cel mai dureros e ca el m-a rupt pe mine ca eu aveam nevoie zilnic de masina si nu sunt vreun betiv fara ocupatie ca el care mai nou astia se numesc "studenti". Cred totusi ca o sa ma constitui parte civila la proces si macar recuperez bani, peste 3 ani sau cand o fi dar astia sunt pericol pentru societate si viata fiecaruia dintre noi. Ai dreptate..poate am reusit sa salvez niste vieti la 3 strazi mai incolo prin faptul ca a intrat in mine, numai D-zeu mai stie. Sper sa pot rezolva si sa ma lamuresc macar sa iau acolo bani sa pot sa mai pun doar putin peste sa-mi iau alta masina, ca daca nu nu prea m-ar tenta Clio Symbol sau alte Albea de genul Sad . Doamne ajuta!
  • crilups

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Agila 2004 Z10XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Mergi si vb la Asigurari. Dc ai luat-o in leasing esti obligat la full casco si indiferent cate luni ai platit sau nu , dc masina e praf firma de asigurari e obligata sa tio repare. Platesti leasing in continuare si o sa ai masina. Nu trebe sa umbli prin tribunale sa cauta sa recuperi de aici putin, de acolo putin...In plus stiu ca dc masina e praf si nu mai ai ce face cu ea, adica nu e reparabila sau chiar si dc e reparabila, poti cere firmei de asigurari alta masina. Ei sunt obligati sa-ti faca rost de o alta masina modelul tau. Merg ei la Opel si rezolva tot. Asa ca linisteste-te, dc ai casco e ok. Vb cu ei si vezi cum se face sa-ti dea alta masina. Cunosc oameni care au patit asta si eu rezolvat problema cum ti-am descris mai sus.Chiar si dc erai tu vinovat trebe sa se rezolve la fel! Bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR