Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • Ivan Dnepr

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2006

  • Mesaj Privat
si totusi polish pt parbrize o exista? stiti ceva ?
Skip ads

  • adicojocaru

  • Mesaje scrise: 120
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Salut
Si pe ma intereseaza o metoda de a inlatura micile zgarieturi de pe parbriz si micile pocnituri de la pietricele
Aveti vreo metoda eficienta si testata?
Multumesc
  • Ivan Dnepr

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2006

  • Mesaj Privat
exact asta caut si eu ... o solutie pentru a scapa de zgarieturi si ciupituri din parbriz
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Ciupituri in parbriz....cam greu...daca nu imposibil de scos Rolling Eyes. Eu am patit asa ceva, un dobitoc mi-a vopsit masina, mi-a gazat toate geamurile si s-a apucat sa mi le curete cu un spaclu; evident ca mi le-a zgariat; noroc ca am apucat sa ii iau spaclul din mana, ca boul mi le zgaria pe toate Sad. Am cautat peste tot..... si cica ar fi un tip priceput prin Sf Gheorghe, cica are un fel de freza cu nu-stiu-cate rotatii pe minut si efectiv ar topi geamul, o masinarie adusa din America, ma rog, ceva inovator in domeniu... Rolling Eyes

Off topic: Postul meu cu nr 500 Laughing Embarassed.
Skip ads

  • Ivan Dnepr

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2006

  • Mesaj Privat
@dyS a scris:Ciupituri in parbriz....cam greu...daca nu imposibil de scos Rolling Eyes. Eu am patit asa ceva, un dobitoc mi-a vopsit masina, mi-a gazat toate geamurile si s-a apucat sa mi le curete cu un spaclu; evident ca mi le-a zgariat; noroc ca am apucat sa ii iau spaclul din mana, ca boul mi le zgaria pe toate Sad. Am cautat peste tot..... si cica ar fi un tip priceput prin Sf Gheorghe, cica are un fel de freza cu nu-stiu-cate rotatii pe minut si efectiv ar topi geamul, o masinarie adusa din America, ma rog, ceva inovator in domeniu... Rolling Eyes

Off topic: Postul meu cu nr 500 Laughing Embarassed.



daca e asa complicat ... mai bine schimb parbrizul .... multumesc pentru raspuns


off topic: felicitari Wink
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
@Ivan Dnepr Mersi Wink.
Revin cu informatii; persoana din Sf Gheorghe se numeste Loti si are nr de telefon 0267306230.
  • adrian.preda

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Eu am o ciupitura mica in parbriz care daca e curata aproape ca nu se vede, dar daca e putina mizerie acolo se aseaza toata. Stergatorul incepe sa faca o dunga pe tot parbrizul intinzand mizeria din ciupitura.
Eu ma gandeam la ceva transparent si aderent cu care sa umplu ciupitura din parbriz si pe care sa o lustruiesc dupaia. Poate va fac sa radeti, dar ma gandeam sa curat parbrizul perfect si sa pun o picatura de "superglue" pe care sa-l lustruiesc la nivelul parbrizului apoi.
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
cu superglue nu cred ca faci mare branza, mai bine cu un lipici epoxidic transparent, gen poxilina dar ceva mai bun, ideea e ce faci mai departe ca sa slefuiesti rasina epoxidica, daca slefuiesti cu o freza de mare viteza e ideal dar totodata riscant, pentru ca locul respectiv se incalzeste si diferentele abrupte de temperatura pot fi fatale, sticla crapandu-se dinspre locul ciobiturii. De asemenea locul va fin inca vizibil din doua motive, nu cred ca poti curata perfect locul ciobit si in al doilea rand existand o diferenta majora intre cele doua materiale ceea ce inseamna ca au unghiul de refractie diferit si o sa se vada ciudat, lenticular. Mai bine las-o asa ca e mai mult chin decat rezultate posibile, si cand ai bani il schimbi cu totul.
Skip ads

  • adrian.preda

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
mersi
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Pt ciupituri exista service-uri de parbrize, care iti repara ciupitura cu 30 RON; problema e ce facem cu zgarieturile fine ale parbrizului (de ex, la taica-meu la Polo, zici ca are parbriz de plexi-glass de zgariat ce e; la mine deoc nu are nimic) Rolling Eyes
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Ticodriver a scris:.........problema e ce facem cu zgarieturile fine ale parbrizului (de ex, la taica-meu la Polo, zici ca are parbriz de plexi-glass de zgariat ce e..... Rolling Eyes


Si eu tot astept persoana care sa spuna ca se poate gasi o solutie Rolling Eyes.
  • schmitz

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Ticodriver a scris:Pt ciupituri exista service-uri de parbrize, care iti repara ciupitura cu 30 RON; roll:


Sti cumva pe unde se gasesc? M-ar interesa in Bacau, Ploiesti sau pe drumul dintre ele.
10x
Skip ads

  • Maverick

  • Mesaje scrise: 1,186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Cititi si aici...

http://www.expertdetailing....o/63_38_index.php
  • ag10tit

  • Mesaje scrise: 345
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2007

  • Mesaj Privat
@zafirul
cum se numeste solutia de curatat farurile? XERAPOL?
Cum ai curatat farurile,le-ai desfacut si ai curatat pe interior sau ai aplicat cu solutia respectiva pe exterior?

Eu am farurile zgariate rau de tot,niste copii nu avea ce sa faca Sad
Multumesc
  • vali17kar

  • Mesaje scrise: 378
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE(EURO 4)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Cam tarziu ai pus intrebarile,avand in vedere ca ultima postare s-a facut acum 1 an!Da,solutia se numeste Xerapol,farurile nu se demonteaza ci se aplica pe exteriorul sticlei!Spor la lucru!
  • ag10tit

  • Mesaje scrise: 345
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2007

  • Mesaj Privat
pai acum am problema...am intrebat decat sa fac un topic nou...Multumesc!
  • vali17kar

  • Mesaje scrise: 378
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE(EURO 4)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Stai linistit ca nu din rautate am spus ce am spus,am crezut ca nu ai observat,nu de alta dar si eu am patit-o!Si plus de asta trebuie sa ne ajutam, intre noi macar,daca altii nu ne ajuta!Bafta!
  • marius_b0y

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2008

  • Mesaj Privat
este o firma INTERGLASS care are puncte de lucru in : Bucuresti , Arad , Bacau , Baia-Mare , Brasov , Buzau , Constanta , , Galati , Iasi , Oradea , Satu-Mare , Sibiu , Timisoara , Targu - Mures care face raparati parbrize etc.
Vreau sa precizez ca sa lucrat foarte curat iar echipa de acolo chiar este foarte amiabila.
Dupa ce a bagat acea rasina prin gauricile proaspat date mi-a garantat ca pe acolo de fugit nu mai fuge parbrizu , in cel mai rau caz in alta directie.
Recomand cu caldura.
Pers contact : Stefanuca Cornel vanzari -s service :
Bucuresti : Strada Vatra Luminoasa , NR. 108 , Sector 2. TEL : 2505030 / 0722.660.655
Imi cer scz daca am postat numele firmei nu fac reclama nu am nici o legatura cu firma respectiva sunt doar un client multumit
Mentionez ca dupa aceea parbrizul a trecut prin toate stagiile de la frig la caldura intensa si nu se vede nici o diferenta, sa crape iar .
  • mocca

  • Mesaje scrise: 512
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Astazi cand sa plec cu masina surprizaa era plina de cioburi pe capota din fata...si cand ma uit la parbriz erau mai multe zgarieturi intr-un singur loc , destul de adanci si de marime cam cat o palma, cazuse un geam de sus cred(chiar daca nu lipsea la nici unu) Ce e de facut ? Stie careva vre-o solutie ca sa acopar acele zgarieturi ?
  • Vectron

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2008 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Putin probabil sa-l scoti ca nou insa cu tehnica de acum nu poti sa fi sigur. Exista un dispozitiv special care iti umple gaurile sau zgarieturile cu o rasina speciala, incearca la Expert Detailing, ai si in Iasi un atelier, pe linkul dat de Maverick.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR