Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • Raiden28

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2007

  • Mesaj Privat
am avut un mic accident si vreau sa-mi repar masina pe casco, masina e noua luata de la g&p iasi si ma gandeam ca tot acolo sa rezolv problemele - voi ce spuneti, e in regula, sau stiti vreun service mai bun prin zona? problemele sunt numai de tinichigerie si vopsitorie
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,810
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Mare atentie,sunt golani mari baitanii...mai ales ca nu te prea lasa sa intri in hala-service,acum...n-ai ce face trebuie sa mergi pe mana lor...pe viitor iti recomand Rapid SNC,cu sediul undeva dupa blocurile de la Facultatea de agronomie din Copou.Si eu am fost aranjat acum doua saptamani de un "destept" ce avea asigurare RCA la B.C.R.,problema spoiler spate...mi-au adus spoilerul original GM...Ce mai,baieti de treaba...deci,atentie mare la cum iti fac lucrarea G&P. Si foloseste si tu de acum functia...Cauta,n-are rost sa deschidem topicuri aiurea... Wink
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pentru tabla si vopsit unul tare e Petrica la Comat, vezi daca accepta CASCO sa faci acolo. Piesele le aduc la pret bun auto cd serv si uspa.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Teoretic, daca masina e in garantie, trebuie facuta tot la un service Opel pentru ca altfel iti pierzi garantia de 5 ani anticoroziune. Practic, la o treaba facuta bine, nici cei de la service Opel nu se prind ca a fost facuta in alta parte. Doar la o expertiza tehnica isi pot da seama.

Probabil e tarziu sfatul, dar recomand si eu un service tinichigerie in Dancu, prima strada la stanga, cam 2-300 de metri. Fac si CASCO.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR