Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • lica 18

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2009

  • Mesaj Privat
in italia pe linga milano la o reprezentanta opel,daca te duci numai pentru diagnoza costa 10€.daca faci vreo reparatie cit de mica la ei,diagnoza o fac gratis.preturile de la noi mi se par un pic cam umflate.da asa e romanu,daca poate arde.as putea spune ca asta e una din cauzele situatiei actuale di romania.numai bine.
Skip ads

  • crazy

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 1998 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Nici mie nu mi-sa parut corect taxarea cu 50 RON ,pentru ca sa-mi spuna ce erori da masina si ce trebuie sa schimb,mentionez ca la schimb iar am fost taxat cu:piesa(debitmetru)+manopera(schimb)+reverificarea cu soft=850Ron,aici mentionez ca puteam sa scap mai ieftin daca nu tinea electricianul la piese noi comandate de el dupa care zicea ca numai dupa acele piese poate garanta.
Dar in principal cind a vazut ca nu ne pricepem de loc a zis ca hai sa-i taxez,ca sa aflu ca piese noi din magazin puteam sa iau din ungaria nu la 750Ron ci imi iesea la vreo 150Ron.
Asa ca nu ar trebui sa taxeze macar verificarea cu softuri ca oricum in cazuri din astea va fi reparata masina si percepe si manopera.Cel putin in Oradea asa ma taxa cineva care zicea ca a lucrat la Opel si se pricepe,eu nu zic ca nu e electrician bun dar .....,foarte scump,pe cit pot evit sa duc masina la el.
  • villy181

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Tigra 1997 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2009

  • Mesaj Privat
tot in italia am fost cu tigra la reprezentanta opel (aveam aprins in bord martorul motor) s-au oprit din toata treaba au facut testul aveam egr blocat ...mi-au recomandat sa mai merg asa poate isi da drumu mi-au aratat care e si ce tre sa desfac sa ajung acolo dar nu a fost nevoie ca si-a revenit eram si roman si nu ma costat nimic sa le fie rusine conationalilor nostri care vor bani ptr orice am fost la opel in brasov aveam o problema urgenta la distributie caraia ca dracu si imi facusera programare in 2 saptamani plus ca aveau niste preturi de era sa fac infarct la un service de pe un camp mi-au reparat pe loc cu un sfert din bani si au bagat masina impinsa in service ca le-a fost frica sa nu se rupa cureaua
  • Atex

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Da si eu sunt de acelasi parere cu dvs.villy, reprezentantele ar fii mai utile sa testeze masina gratis si sa instruiasca clientul sa-si repare masina singur ....tot gratis Laughing
Skip ads

  • jammin

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2010

  • Mesaj Privat
In Iasi costa 100RON la reprezentanta, si vreo 60 RON la alte service-uri, asta cu TECH2, si gasesti si cu 30 cu OP-COM-ul, sau degeaba daca ai prieteni cu asa ceva Razz
  • faranumedeutilizator

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Eu am fost la Bistrita la Reprezentanta deschisa recent, langa pasarela si mi-au spus ca ma costa 80 de lei testarea, dar mi-au luat 55 la final! Am fost si la celalalt dealer, de pe centura si ma costat 110 lei pentru acelasi lucru!
  • atlet1305

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Undeva pe sos Magurele strada venus nr.2 un service de "La Curte" un mecanic gigi,care si cere preturi de indoaie(ca face si service),100 de lei diagnoza!
  • pattila

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Zafira 2001 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2005

  • Mesaj Privat
La reprezentanta din Oradea testarea cu Tech2 este 60 RON
Skip ads

  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
In Focsani (Golesti) 30 lei, imi citeste codurile (asta daca sunt, in general ma duc odata la 6 luni sa imi zica daca merge la parametri normali), imi explica ce eroare am si de ce (asta daca nu e prea tehnic, altfel ii zic sa o repare caci il stiu de mult si nu ma fura) si daca e sa fie ceva defect si sa trebuiasca sa munceasca la ea, testatul e din partea casei, eu platind doar manopera si piesa.
  • der bogdan

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Mi se pare normal ca testarea sa fie gratis daca masina intra in reparatie la service-ul respectiv indiferent ca-i "nea gigi" sau service mare cu pretentii.
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
bogdane, daca ai citi pe aici, ai vedea ca la mine ar fi cam singurul din romania. acum nu stiu daca e asa mereu, sau doar pentru mine, insa eu sunt client fidel si de obicei mai vin si altii dupa mine. Eu nu stau pe capul lui, daca e ocupat astept sau vin cand imi zice, si in general stau langa el si-l ajut cat pot.
  • xsindaman

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Bucuresti / Dambovita tot 50 RON
Skip ads

  • emil837

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Exista un service in bucuresti care daca bagi masina in service la ei iti fac si diagnoza gratis, sector 5, iar daca vrei doar o diagnoza auto si stergere erori si indrumarile lor pentru remediu 50ron
Au si pagina net,
Au acum, la promotie un abonament lunar 100 ron, si iti repara masina in abonament fara alte costuri de manopera, mi se pare tare treaba.
Si au si alte promotii din ce am vazut bune pe service.
Am uitat sa specific ca au multi diag , nu o interfata parlita.
Zicea ca se duce un prieten, o sa il intreb.
  • skipero

  • Mesaje scrise: 476
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2007 Z30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Referitor la pretul testarii electronice va povestesc patania mea cu GTT Pallady.
Acum fix 2 ani dupa ce s-a luat ultima zapada m-i se aprinde in drum spre munca semnul pentru CDC (la masina de atunci aveam IDS2). Zic: Hopaa, probleme la suspensie!? Pun mana pe telefon si sun la GTT Pallady si intreb cat costa o testare electronica. Foarte amabil la telefon, un nenea imi spune ca ma costa 80 lei. Bun, fac prgramare chiar a doua zi.
A doua zi la fix 9 dimineata sunt la receptie la ei, si fiind "patit" intreb sa verific , poate nu am "inteles" bine pretul. Si bine am facut ca am intrebat.
Ca sa vezi ca de fapt o diagnoza costa de fapt 300 lei, ca a gresit cel de mi-a zis 80 lei, ca daca vreau de 80 lei pune testerul pe masina dar nu-mi spune nimic!? Pai cum dreaq, imi iei banii si nu-mi zici nimic!?
M-au lasat masca, nu am inteles nimic, le-am zis la revedere si am plecat. De suparare s-a stins si martorul de la cdc din bord si de atunci nici nu s-a mai aprins vreodata.
Cam asta e intamplarea mea cu testarea electronica.
  • aiwwwan

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2010

  • Mesaj Privat
La Radacini astazi am dat 98,37 ron.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Deja ma doare capul cu hotii astia, cititi ca sa vedeti ce vrajeli baga :
Desigur, dupa cum mi-a aratat, erau de vina 2 senzori care erau de Opel Corsa si nu de Agila pe care i-a gasit cu ajutorul unui computer de 110 mii euro mi-a spus el(face de toate calculatorul acela, pune ulei cat trebuie, de care trebuie, iti masoara fiecare vibratie e care o face masina etc.) deci e foarte bine dotat si stie si meserie

1. Corsa C si Agila A au aceleasi motorizari benzina 1-1,2 si diesel 1,3, motoarele sunt perfect identice
2. Computer de 110,000euro, hai ma ca ma tavalesc deja
3. Computerul pune ulei poate il si vede nivelul, masoara vibratii
4. A luat teapa de fapt, trebuia schimbat doar senzor crankshaft
  • ArnautuIonut

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Ascona 1982 zea
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Salutare
In Mangalia testul cu AUTOBOSS V30 costa 50RON , la alte service-uri am auzit ca se vehiculeaza preturi de 80 RON .In cei 50RON intra citire erori , verificare parametrii , putin studiu pe masina , stergere erori .In unele cazuri revenirea este gratuita .
  • FBogdan

  • Mesaje scrise: 494
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z20LER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Salut!

Stiti cumva un service in Brasov care are tester dedicat Opel (de preferat Tech2) si sa lucreze Sambata macar pana la pranz?
Sau cumva un coleg de forum posesor de Tech2 care vrea sa faca Sambata un ban rapid si fara dureri de cap?
As aprecia un raspuns pana Sambata dimineata, ca am in plan achizitia unui Opel din Brasov.

Merci,
Bogdan
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Cei de la Radacini au Tech2, si program sambata.
  • FBogdan

  • Mesaje scrise: 494
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z20LER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc jE, mare domn Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Chestionar

Este scump pretul unei testari electronice cu Tech2?
Este acceptabil 51%
Este foarte scump 34%
Mai bine nu votez 14%
126 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR