Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Avand in vedere ca nu reusesc singur sa-mi pun bara cum trebuie la locul ei, din cauza unor "urechiuse" de plastic rupte, am nevoie de un tinichigiu sau alt soi de mester priceput care sa reuseasca acest lucru in Bucuresti.
Pe scurt, la Corsele de inainte de vara lui 2003, sistemul de prindere in lateral (la imbinarea cu aripa fata) al barei fata este format din niste urechi de plastic si un surub cu cap lat; omu' de care am eu nevoie ar trebui sa reuseasca sa prinda cumva surubul in urechiusele astea.
Sper ca am reusit sa fiu cat de cat clar in exprimare Rolling Eyes
Skip ads

  • starter666

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LEx
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2006

  • Mesaj Privat
salut! poti sa faci o poza cu urechiusele rupte ! daca e ce cred eu .. te pot ajuta sa pui bara la linie !
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Mai greu de facut poza, ca nu e loc acolo de nimic; oricum incerc sa le fac ceva poze.
Multumiri anticipate.
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Poate iti este de folos asta:

http://freenet-homepage.de/...20demontieren.pdf

Vezi ca am lasat un mesaj pe 'documentatii corsa'. Sunt cateva tutoriale utile in germana.
Skip ads

  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Stiu cum se demonteaza "ca la carte"; problema e ca masina mea, fiind lovita de proprietara anterioara in Luxemburg, nu mai avea sistemul de prindere ca in manual, in sensul ca nu mai aveai cum sa desurubezi pe la protectia aia de la roata si cand am dat jos bara sa schimb farurile, am rupt un pic urechile alea. Embarassed Ideea e ca ar fi mult mai usor de lucrat pe un elevator, o rampa ceva.
Urechiusele despre care vorbesc se afla sub ornamentele de plastic marcate in poza de mai jos. Ele sunt in numar de 2 pe fiecare parte a barei (am reusit sa distrug atat partea stanga, cat si pe cea dreapta Evil or Very Mad ). Una vine in prelungirea ornamentului de la aripa, cealalta in prelungirea barei si se suprapun, in ele intrand surubul cu cap lat.

  • starter666

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LEx
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2006

  • Mesaj Privat
cred ca pot sa te ajut! dar tre sa ne intalnim intr-o zi sa vad de aproape cum sunt clemele rupte! in mare parte se rezolva zic io!
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Sper sa se-nteleaga ceva din poze Embarassed Ideea e ca nici macar nu sunt rupte complet urechiusele...acum am vazut si eu mai bine, sunt crapate. Dar nu pot scoate de-acolo surubu' ala cu cap lat (poza 2) si sa-l pun frumos la loc sa-si faca treaba.


[img=http://img402.imageshack.us/img402/4055/photo0025bj8.th.jpg]

LE: S-a rezolvat in "regie proprie" pana la urma. Oricum, multumiri pt ajutor. Rog inchiderea.
  • slysoft

  • Mesaje scrise: 108
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2004

  • Mesaj Privat
rezolvare pentru "urechile" laterale de la bara fata , care am inteles ca se rup foarte des si repede , are cineva?
iar solutia cu prins holtzshuruburi deasupra rotii in masca aripii nu tine decat pana la prima bordura incalecata.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR