Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • cont-sters-3673

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2006

  • Mesaj Privat
postez si in aceasta sectiune acest mesaj, pentru ca la "Vectra" nu a raspuns nimeni; poate imi da un sfat cineva. Multumesc:

.. motor diesel (Y20DTH), daca are vreo importanta. Situatia e cam asa: circulatia aerului merge ok, dar nu incalzeste absolut deloc ... e rece gheata! Am pus mana pe furtunele ce intra in aeroterma pe la motor: turul e fierbinte, dar returul e rece sloi - deci nu circula apa prin calorifer. Stiu, primul pas e sa verific daca nu e caloriferul infundat. Dar, aeroterma nu are vre-un robinet interior care controleaza miscarea apei? Sau varianta doi: am vazut ca furtunele tur si retur ce intra si ies din aeroterma au un punct comun la o valva de vacuum oarecum in apropierea intrarii in aeroterma, deci oare aceasta valva controleaza returul? adica daca valva e inchisa, apa nu poate sa treaca prin aeroterma si nici sa intre si deci nu circula prin radiatorul aerotermei.

Ceva idei, sfaturi?
Multumesc
  • cruger

  • Mesaje scrise: 230
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Salut si scuze de off topic. Ti-am dat niste pm-uri in legatura cu tapiteria de pe tavan pt o vectra B2 berlina, pe care ziceai ca o ai .
Mai e de actualitate ?
  • bujuxp

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2007

  • Mesaj Privat
si eu am vectra b cu climatronic , furtunasu de la vacum controleaza cred ca directoonarea aerului. eu cred sa nu fie termostatul defect asa in cat sa nu poata sa bage pompa pana la calorifer. parerea mea.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR