Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
miine dimineata trebuie sa plec la cheia. si nu stiu pe unde sa o iau la ploiesti.
eu credeam ca la bifurcatia dinainte de ploiesti o iau la stinga (ocolesc ploiestiul pe la vest) si putin dupa ploiesti urmeaza o alta bifurcatie, unde o iau la dreapta. mi s-a spus insa ca la prima bifurcatie (inainte de ploiesti o iau la dreapta (pe acolo nu se intra in oras?) si apoi inca o data la dreapta.
ajutati-ma va rog, ca nu mi se pare distractiv sa ma invirt cu masina aiurea pe linga ploiesti. la halul in care sint marcate drumurile in romania, probabil ca asta ma asteapta.
multumesc.

edit: conform hartii de aici pare sa fie tot aia daca ocolesc ploiestiul prin stinga sau prin dreapta, desi drumul prin vest parca era mai bun. mai usor ar parea sa o iau de-a dreptul prin ploiesti. ce ziceti?[/url]
Skip ads

  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
ia-o prin oras, ca nu e foarte greu. adica depinde daca ai mai fost, eu unul m-am plimbat prin ploiesti de vreo 20 de ori cred cu munca, si l-am cam invatat
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
am mai fost. stiu sa ajung in cartierul nord. se pare ca undeva ar trebui sa o iau spre dreapta, dar nu stiu pe unde.
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Sezran, sper ca nu e prea tarziu.... faci asa:
Poti sa o iei si pe centura (la stanga) si prin oras... Eu as lua-o prin oras.

1) Daca o iei pe centura: Cum ai facut stanga de la benzinaria Lukoil de la intrarea din Ploiesti, mai mergi putin si ajungi la podul de la Brazi. mergi inainte vreo 10 Km sau mai mult, o sa dai de doua intersectii la stanga, mergi tot inainte o sa dai de o intersectie in cruce cu pod dupa, tu mergi inainte, cobori primul pod, vine alt pod, mergi inainte, cobori al 2-lea pod, mergi pana vezi alta benzinarie Likoil unde faci dreapta (inainte) spre Ploiesti, nu stanga pe DN1. peste 200m vei intra pe DN1 inspre Ploiesti. Cum iesi de pe banda de accelerare, treci de prima banda si te inscrii spre la stanga. E o benzinarie Shell acolo. Faci stanga INAINTE de ea. Daca nu te descurci poti sa intri si prin benzinarie. Dup-aia meeeeeeeeergi inainte pana la Cheia Smile

2) Daca mergi prin oras : Mergi inainte.. intri in oras, ajungi la podul de la sud. Podul face o curba la stanga, si e o coborare inainte. Te duci dupa curbura podului nu inainte..Ajungi la un sens giratoriu imediat dupa pod si faci dreapta. Ajungi pe bulevard, mergi inainte, treci de multe semafoare tot inainte mergi.. dai de 2 sensuri giratorii dupa catedrala mergi tot inainte, ajungi la nord intr-o intersectie mai mare (unde ai pe mijlocul strazii despartitura cu gard). In intersectie se vede un McDonalds in dreapta fatza. Acum ai 2 variante :

2a) Mergi inainte, treci de benz rompetrol, treci de benz OMV, ajungi la benzinarie Shell (cea de la punctrul 1) si faci dreapta si mergi drept pana la Cheia.

2b) Mergi la dreapta, urmezi liniile de tramvai, cobori putin intr-o vale, pana drumul se termina (in forma de T ). Acolo faci stanga, si mergi inainte, iesi din oras, mai mergi cam 1 Km si ajungi la o intersectie in cruce unde faci dreapta. De-acolo mergi inainte pana la Cheia Smile


Skip ads

  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
multumesc frumos. acum plec si am zis sa mai arunc un ochi pe aici. stiu drumul asta prin ploiesti, mai ales traseul 2b pentru ca in zona aia ajung de obicei. cred ca pe acolo o iau.
multumesc inca o data.
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
mama ce teapa mi-am luat la ploiesti! bulevardul castanilor era inchis de politie. a trebuit sa fac rondul, sa revin la pod si sa merg de acolo spre nord, pe linia de tramvai. stiam drumul in mare si stiam ca e prost. pina la urma m-am luat dupa semne si am iesit pe undeva pe linga rafinaria vega.
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
nasoala treaba.. se poate si pe la Vega dar e drumul foarte prost..

Trebuia sa urmezi linia de tramvai pana la nord. Ai ajuns la un moment dat unde era interzis sa mai mergi pe linia de tramvai, si ai facut dreapta. La intersectia imediat urmatoare trebuia sa faci stanga, nu inainte, si ajugneai iar la linia de tramvai si dupa ea la nord. Pe unde ai luat-o inainte ai ajuns la Vega.
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
la revenire am vazut 2 accidente pe dn1.
la intrarea in ciolpani, chiar la capatul podului erau implicate 3 masini. 2 straine aratau cit de cit intregi, insa un oltcit era facut farime (cred ca si pompierii au dat o mina deajutor la asta). erau 5 masini de politie acolo si mai veneau 2.
putin mai incolo, in otopeni, era o balta mare care ocupa toata banda 1. numeni nu avea curaj sa intre prin ea asa ca s-a produs un dop. un nene cu o srn a venit tare si a frinat brusc atunci cind a vazut balta. o vectra a aflata in spatele lui nu a prevazut momentul asa ca nu a mai frinat (la timp) si l-a luat in plin.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR