Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • Ryco1

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Arges
  • Masina: Corsa 2002 1200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Domnilor cum se comporta Agila pe drumuri proaste dr genul drumurilor forestiere ?Spre exemplu hobyul meu este muntele.Ce crede-ti ma pot incumeta cu ea si pe astfel de drumuri?Pare ca garda la sol e destul de ridicata sa poata razbate si pe astfel de drumuri. Idea
Skip ads

  • neuradu

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Agila 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2007

  • Mesaj Privat
-eu am fost in apuseni pe unde numai jeep-uri si camioane cu busteni am mai vazut
-masina e de oras dar se descurca binisor datorita gardei inalte la sol insa trebuie tinut cont ca suspensia e slabuta
-desi este inalta stabilitatea e buna (nu se rastoarna usor cum spun unii)
-o problema care am observato este ca isi pierde stabilitatea daca de exemplu la viteza (si in curba) dai peste un canal si nu mai ai adereanta pe toate cele 4 roti
  • Ryco1

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Arges
  • Masina: Corsa 2002 1200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Atunci se poate spune ca este perfecta!O fi ea de oras dar daca alta numai avem trebuie sa ne adaptam situatiei.Va multumesc pentru informatii si astept si altele legate de Agila si drumurile accidentate.
-Cu respect Exclamation
  • Ryco1

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Arges
  • Masina: Corsa 2002 1200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Chiar nici un posesor de Agila nu a fost cu aceasta masina la munte? Question
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pe drum forestier nu am fost dar fara scut motor nu iti recomand
  • Ryco1

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Arges
  • Masina: Corsa 2002 1200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am vazut ca 2 persoane pot dormi destul de bine in masina prin rabatarea banchetelor din spate.
Smile Asadar se poate rezolva si problema cazarii intr-un mic sejur.
  • gecko

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Ryco1 a scris:Am vazut ca 2 persoane pot dormi destul de bine in masina prin rabatarea banchetelor din spate.
Smile Asadar se poate rezolva si problema cazarii intr-un mic sejur.


Adica ne putem caza direct in pensiunea mobila Agila ! Super tare !
  • Ryco1

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Arges
  • Masina: Corsa 2002 1200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
E mult mai pitoresc la masina sau la cort. Very Happy Smile
Skip ads

  • timonea vasile

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Alba
  • Masina: Agila 2002 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Ryco1 a scris:Domnilor cum se comporta Agila pe drumuri proaste dr genul drumurilor forestiere ?Spre exemplu hobyul meu este muntele.Ce crede-ti ma pot incumeta cu ea si pe astfel de drumuri?Pare ca garda la sol e destul de ridicata sa poata razbate si pe astfel de drumuri. Idea


se comporta destul de bine. iti spun eu deoarece locuiesc pe un astfel de drum(in muntii apuseni)
  • Ryco1

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Arges
  • Masina: Corsa 2002 1200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
timonea deci la vara pot merge linistit la munte si pe forestiere.Multumesc pentru vestea buna pe care mi-ai dato.I-ai pus cumva si scut? Oare?
  • raducu ion

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Arges
  • Masina: Meriva 2004 Z16 xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2006

  • Mesaj Privat
eu am urcat sus la Babele cu ea drum f accidentat a mers fara probleme.
  • PL500

  • Mesaje scrise: 1,151
  • Locatie: CURTEA DE ARGES
  • Masina: Agila 2001 z12xe 1.2i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Zilele trecute am fost si eu pe un drum accidentat in zona Rucar impreuna cu un logan si o skoda fabia.
Am mers cu agila fara probleme de ziceai ca e cel mai tare offroad comparativ cu loganul si in special cu
saraca skoda. (agila a avut 5 persoane la bord + o gramada de bagaje).
Skip ads

  • mavros

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Si eu am urcat de pasti la Muntele Rosu,drum crunt cu multe gauri,in fata aveam alte 3 masini super tari,si pot spune ca nu mi-a fost rusine cu ea.Masina era incarcata cu 4 persoane adulte(2 supergrele)si a facut fata cu brio!Unde mai pui ca diferenta de nivel este crunta,in 6 km urci pe niste serpentine de ai senzatia ca te rastorni la un moment dat(gen Transfagarasan pe ultima portiune spre Bilea Lac,dar mai crunt).
  • maj3st1c

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Mures
  • Masina: Agila 2002 ecotc
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2008

  • Mesaj Privat
E destul de fiabila , cat despre drumur acsidentat e ceva de genu agila + drum accidentat = || am fost odata pe unu mai rau asa si nu am facut nimic mai mult decat sa imi rup toba din bratu ala ce iese din galerie are acolo asa ca un arc si bucsa pe dreapta am fct cam varza.
IN REST TOT RESPECTU PENTRU AGILA eram 2 pers in masina in totalcam 150 de kg si fara bagaje , mai mult de 30 la ora pe un drum accidentat o faci varza.
  • Furdui

  • Mesaje scrise: 1,067
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Eu sunt padurar asa ca nu am incotro si folosesc Agila si pe autostrada si pe drumuri forestiere. Pot sa spun ca dupa ce i-am schimbat cauciucurile m-am incumetat sa intru cu ea pe drumuri suficient de proaste.
Pot spune ca se comporta excelent fiind destul de ridicata, iar din cei 75 de cai, la panta ii mai raman ceva.
Mentionez ca pe drum pietruit, drum de tara si drum forestier folosesc in general viteza II-a urcand la a III-a sau coborand la a I-a in functie de drum. In general merg mai incet ca sa evit zdruncinaturile.
Am 16 000km facuti din martie '08 din care vreo 5 000 facuti in conditii destul de vitrege si masina se comporta brici.
  • radu751

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Agila 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Eu merg aproape an fiecare sambata si duminica an drumetie cu Agila mea si cazarea e ieftina cand ai asa o masine .Eu si sotia an spate iar copilu pe scaunele din fata.Dar daca vrei sa stai mai mult undeva tot o cazare e mai buna.Daca nu gasesti mai muti o noapte.))
  • Iordache Ion

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Agila 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Va salut agilisti. vara trecut am urcat de la Sinaia la Pestera Ialomitei prin Moroieni pe drum forestier foarte accidentat. la intoarcere am cobirat pe culmea Dichiului unde drumul este un pic mai bun decat transeele. Agila s-a comportat extraordinar din toate punctlele de vedere. Sper sa o tina tot asa.
  • Ryco1

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Arges
  • Masina: Corsa 2002 1200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Da am vazut ca se descurca bine pe drumurile de munte si se pare ca 2 persoane poate chiar dormi in ea la nevoie. Idea
  • PL500

  • Mesaje scrise: 1,151
  • Locatie: CURTEA DE ARGES
  • Masina: Agila 2001 z12xe 1.2i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Pot spune ca se descurca admirabil pe drumuri accidentate, practic nu prea a fost drum pe care alte modele de
masini sa il parcurga (nu ma refer la cele offroad dedicate) si pe care sa nu intru si eu cu agiluta.
In schimb recomand lucrul asta cu masura, practic eu mi-am cam distrus elementele de suspensie si directie din
cauza asta.
  • Furdui

  • Mesaje scrise: 1,067
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Sunt curios ce probleme ai avut ca si eu o cam solicit pe drumuri foarte proaste. Daca poti sa ne dai amanunte si cam cat te-au costat reparatiile... ar fi foarte util.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR