Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • PL500

  • Mesaje scrise: 1,151
  • Locatie: CURTEA DE ARGES
  • Masina: Agila 2001 z12xe 1.2i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
RONY RO a scris:De acord dar Agila nu face fata la asa ceva Exclamation Sad


Face fata cu succes drumurilor chiar foarte accidentate (in sensul ca poate) insa cu
un pret destul de mare: uzura accelerata la trenurile de rulare, suspensii si directie.
Skip ads

  • RONY RO

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Agila pe drumuri accidentate Question Shocked nu cred..... Idea
  • Furdui

  • Mesaje scrise: 1,067
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Mersul pe munte cu viteza I si II e "frectie" fata de mersul pe unele drumuri judetene (zona Calan) unde dai cu masina in gropi de nici pe drumuri forestiere nu am intalnit. Consider ca si directia si suspensia e cu mult mai solicitata decat pe drumuri de munte. Banuiesc ca nu discutam despre cei care incearca sa forteze limitele masinii in zone de offroad.
  • RONY RO

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Sa inteleg ca este ajutata de garda la sol care pare mai ridicata sau de articulatii sanatoase? Shocked
Skip ads

  • ai.ciprian

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Danemarca
  • Masina: Corsa 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Eu am ocolit Ceahlaul cu a mea fara nici o problema. Am plecat din Durau pana la Izvorul Muntelui prin padure. Nu am avut nici un motiv sa ma plang. Merge destul de bine, dar depinde ce vrei de la ea. Santuri de un metru adancime nu trece cu siguranta. Oricum, simplul mers prin tara cu masina e o aventura de drum forestier. Daca veniti in Iasi acum, dupa ninsori si dezgheturi, va cruciti. Lasati masina si-o luati la pas.

  • csongi

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Mures
  • Masina: Agila 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2007

  • Mesaj Privat
@RONY RO
Are garda destul de inalta - suzuki facea chiar modele de 4x4 - dar cu siguranta nu este o masina de teren.
Plus ca nu are nici macar scut montat din fabrica.
Unii se plang de articulatii, mi nu m-i se par slabute, dar in fine, asta depinde in mare masura de cum si la ce isi foloseste omul masina.
  • horse

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie:
  • Masina: Agila 2002 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Agila e proiectata pentru oras insa in vara am cam ocolit tara si in special la munte. Am fost la Stana de Vale in apropiere de Baile Felix, iar din Craiova unde locuiesc eu sunt ceva Km, si destul de multi prin munti. A urmat un traseu de IAD pana la pestera Ghetarul Scarisoara si cine a fost acolo stie de ce spun IAD mai ales daca urci cu masina (eu am gresit drumul si la dus am ocolit o gramada pe drum mai mult decat forestier). Dupa toata patania cu Scarisoara, de unde sincer nu credeam ca mai ies cu masina intreaga, a trebuit sa ajung la BRAN si de acolo spre C. Arges via Rucar, urcat apoi la Vidraru si la final Craiova.
Ei bine dupa ce am facut capra neagra din biata AGILA si am catarat-o pe drumuri crunte, am zis sa merg sa vad ce am distrus la ea.
Am fost la service cu toate nebuniile de elevatoare si mare surpriza am avut sa aflu ca am o mica problema cu un telescop pe fata dreapta (care era defect inca inainte de a pleca in vacanta), in rest absolut NIMIC.
Din vara trecut am o incredere nebuna in masinuta asta. Trebuie sa remarc asa cum facea colegul din postul anterior ca lipsa scutului e un inconvenient real pe drumuri accidentate.
  • george_fusneica

  • Mesaje scrise: 939
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
apropos de scut, am pe cineva in iasi care monteaza scuturi custom made in ungaria, la 460 de lei montaj inclus.
revin in 5 minute cu poza, am undeva pe mail.
in legatura cu drumurile accidentate, am facut si eu drumul acela din Ceahlau, o data si iarna, fara probleme majore. A urcat saraca si prin paduire, prin zapada de jumatate de metru, si prin drumurile nenorocite din zona lepsa-soveja, am mers cu ea inclusiv prin albia unui rau.
  • Ryco1

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Arges
  • Masina: Corsa 2002 1200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Ceva forestiere cu Agiluta nu a mai bagat nimeni ? Very Happy
  • Furdui

  • Mesaje scrise: 1,067
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Eu frate. Tin cauciucuri de iarna non-stop.
  • Ryco1

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Arges
  • Masina: Corsa 2002 1200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Furdui a scris:Eu frate. Tin cauciucuri de iarna non-stop.

Dezvolta frate ! Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR