Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • danutz_geo

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
salut ! am o zafira din 2001 si as dori sa stiu dk pot monta cui de tractare si cat ma costa un asemenea montaj si dk stiti si servisuri as dori adrese.
Skip ads

  • mitluc

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2006

  • Mesaj Privat
dupa cum vezi sunt din Bacau, deci nu pot sa-ti recomand un loc anume, eu am luat un carlig ieftin si era sa pierd rulota, asa ca am mers la reprezentanta la noi si am luat un carlig original GM, care este super zdravan la 700 RON. Din pacate nu gasesc instalatie originala pentru el, asa k am cumparat o instalatie la 25 Ron si am improvizat. Ce ma deranjat la ei a fost faptul k le-am aratat mufa pentru carlig din spatele lampii din dreapta, dar ei au incercat sa-mi bage pe gat la 250 Ron o instalatie universala cu capete de fire fara jack original. Si de atunci tot caut si nu gasesc. Am postat si pe forum anunturi si poze, dar nimic din pacate.
  • danutz_geo

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
eu nu as vrea sa trag rulote si alte chesti, momentan eu il vreau pentru siguranta ca cine e din bucuresti stie cum se circula
  • unchiu

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Zafira 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2007

  • Mesaj Privat
cauta marca bosal eu am luat unul la promotie cu 300 ron... normal e vreo 500... dar e musai sa-l montezi la service daca n-ai scule.... trebuie spoilerul si bara metalica date jos, facute 4 gauri in tabla... sunt marcate... si cel mai dificil e prinderea in interiorul lonjeronului... eu m-am chinuit mult ca nu am avut canal... iar electrica se face usor daca te legi pe firele de la stopuri... in kit sunt si niste cleme speciale care inteapa izolatia firelor de pe masina
Skip ads

  • danutz_geo

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
mersi de raspuns. dupa ce ai scris aici cel mai sigur e la service. Wink
  • blondutzu_80

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Aa avea si eu nevoie de un carlig de remorcare cu cheita pt un Opel zafira, an 2001, unde as putea gasii? Am pe masina suportul pe carlig si partea electrica, dar nu am carligul care am vazut ca este cu cheita! Multumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR