Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Am fost lovit de un tip... Mi-a dat asigurarea, am urmat toti pasii, etc. si acum masina mea este in service... Intrebarea mea este : cei din service sunt obligati sa-mi puna piese exact ca cele existente pe masina sau pun piese stock? Ma refer aici la farurile angel-eyes... Si daca pun angel-eyes, pot sa puna alt model? Intreb pentru ca eu as vrea sa raman cu exact acelasi model pe care il am acum si vreau sa stiu daca pot sa ma iau de gat cu ei in caz ca au ceva de comentat...
Skip ads

  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Ca si idee , anul trecut am fost patit ca si tine .
La sugestia cuiva din service-ul unde am dus masina am ales sa-mi cumpar singur toate piesele ,iar la final sa predau facturile celor de la firma de asigurari pentru a-mi fi decontata valoarea lor .
Nu m-a intrebat nimeni de nimic , daca aveam ambele faruri sparte vroiam sa cumpar cu angel-eyes , insa am avut doar unul .

In concluzie, nu te impedica nimic sa faci acest lucru, eventual daca dispui de ceva bani de care nu ai nevoie pentru o perioada de o luna, doua sa-ti cumperi singur piesele care trebuiesc inlocuite .
Cei de la asigurari sunt obligati ca in termen de 20 sau 30 de zile calendaristice de la data depunerii dosarului cu factura/facturile ce trebuiesc decontate sa-ti dea banii .
Daca vei avea factura/facturi de decontat, te prezinti la data stabilita pentru a-ti ridica banii si te vor rechema(asta mi s-a intamplat mie cu asirom-ul, invocand diverse pretexte, vroiau sa-mi dea banii cu o luna peste acel termen, m-am luat tare de ei, am asteptat aprox. o jumatate de ora si mi-am primit banii) , cu tupeu , cu gura pe ei ca altfel nu se poate la noi .

Mult succes !
  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Pai...am inteles faza ca pot sa-mi cumpar eu piesele...dar din ce ai zis tu mai sus inteleg si ca daca farurile sparte sunt normale eu pot sa cumpar angel-eyes si ei mi le deconteaza... Cred ca nu am inteles eu bine pentru ca mi se pare cam greu de crezut... Oricum...aceasta solutie nu imi este foarte la indemana acum pentru ca sunt un pic cam stramtorat cu banii...asa ca intrebarea initiala ramane... O sa-mi puna tot angel-eyes ca cele existente in momentul accidentului sau pot sa-mi puna si alt model (sau faruri stock)?...
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Pai la casco o sa-ti deconteze valorea produselor stoc (sau eventuale ale celor trecute suplimentar in polita casco). Daca produsul cumparat de tine depaseste valoarea celui trecut in polita casco vei suporta diferenta de pret.
Skip ads

  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Pai din cate am inteles eu e vorba de RCA sau poate ma insel .
In cazul meu, a fost vorba de RCA-ul vinovatului .
  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
poti incerca sa vb cu cei de la service direct si poate te ajuta ei cu facturi si toate cele.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR