Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • Ma3x

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Salutari la toti!

Am o rugaminte mare: trebuie sa-mi schimb farul din stanga deoarece mi l-a spart o piatra sarita din cauciucul unui idiot. Am vazut ca pt a schimba farul trebuie sa dau bara jos.
A dat-o cineva jos pana acum? In cate suruburi e prinsa? De unde se incepe?
Poate posteaza cineva un tutorial. Cred ca sunt mai multi interesati. Cu multumirile de rigoare....
  • geomutihac

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Eu am dat-o prima oara jos de am montat proictoarele de ceata.Apoi am avut un accident si mi-a pus la service una noua(CASCO-sa traiasca altfeel 62 mil ma falimentau), dar si duba in care am dat a iesit sifonata rau.E prinsa in doua "nituri" din plastic demontabile sus de bara si 3 jos dedesupt in fata scutului.
mai sunt cite unul sau doua holsuruburi la cele doua aparatori de noroi din pasajul rotilor din fata.Daca au mai dat-o jos cei din service sar putea sa ai surpriza sa nu poti demonta cele 5(doua sus 3 jos)nituri din plastic decit distrugindu-le.la mine asa au facut. Cele originale se demontau si se montau la loc, dar le-am pierdut in accident.Atentie la cablurile de la proiectoare
  • Ma3x

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc mult.
Astept sa se mai incalzeasca afara si o sa incerc sa o desfac cu atentie, mai ales la "niturile" alea de plastic de care spui. Sper sa fie cele originale. Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR