Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • grigs

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
La sfarsitul lui Februarie se face un an de cand am masina vectra, motor 1.6 benzina, deci trebuie sa ma duc la revizie.
Ma gandesc sa ma duc la Radacini, pe Timisoara si nu stiu cum este mai bine sa procedez. Sa-mi cumpar uleiul si filtrul sau sa le iau de la ei? Eu cred ca ies mai ieftin daca-mi cumpar consumabilele. Ce fel de ulei sa-mi cumpar ? Trebuie cumparat de la un magazin agreat de Opel ca sa mi-l accepte cei de la service?
Apreciez orice informatie de la cei care au trecut prin asa ceva.
Mersi.
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Cel mai bine ii suni si ii intrebi, cine stie cum mai bate vantul la ei. Cel mai important, insa, e sa stai cu ochii pe masina, sa verifici daca fac treaba sau nu. Ai mare grija!
Daca nu mai e in garantie, incearca sa eviti, pentru sanatatea buzunarului tau si a masinii tale.
  • grigs

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Am sunat la Radacini Motors si am intrebat cat costa revizia de 1 an pentru Vectra C 1.6 benzina si ce anume presupune. Mi s-a raspuns ca 900RON si ca se schimba uleiul si toate filtrele (ulei, polen, aer, combustibil). Auzind acest pret, nu ma asteptam, am intrebat daca pot sa aduc eu aceste consumabile. Raspunsul a fost ca se poate dar pentru a nu pierde garantia toate trebuiesc sa fie marca GM.
Am fost la un magazin Opel si am comandat toate acestea. Preturl a fost de:
Ulei - 160RON
Toate Filtrele - 200RON

Deci pretul la consumabile este de 360RON. Mai punem manopera, sa zicem 200RON si ajungem la 560RON. Pana la 900RON sunt 340RON.
Deci, fratilor, dealer-ii astia isi bat joc de noi cu preturile pe care le practica. Ar trebui reclamati la OPC.

Are cineva alta opinie?
  • machiavelli

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Spune-ne si noua te rugam magazinul de la care ai cumparat (adresa eventual). Multumesc.
  • grigs

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Am terminat cu revizia. Intradevar, manopera a fost 200RON. Deci toata afacerea a costat 560RON fata de 900RON cat cereau ei.
Va recomand sa faceti la fel. Sunt niste banditi cei de la service.

Piesele le-am luat de la un magazin de piese Opel din Drumul Taberei. Dati un search pe Net.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR