Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • secarianu

  • Mesaje scrise: 885
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
eventual vei avea si un zgomot specific in turatii, ca o toba sparta...
Skip ads

  • danyel_22

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Aceeasi problema o am si eu.Stie cineva cat costa furtunul ala pentru ca mai mult ca sigur se gaseste decat pe original si costa foarte mult
  • siirm

  • Mesaje scrise: 322
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 3.0 CDTi
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Nou cel mai ieftin costa cam 100 € "la baieti"
  • radu_cosmin

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Salut ...am ceva timp cu un opel vectra c y20 dth din 2003 si am avut o aceeasi problema legata de acel tub de la intercooler la turbo ...si este vreo 200 de euro aici in spania la reprezentanta si iti baga pe gat si tubu de fier cu un furtun scurt...am avut nevoie foarte mare de masina si am fost nevoit de situatie sa il cumpar ...dar ...tin sa mentionez ca aici in dezmembrari le gasesti cam in jurul sumei de 50 -60 de euro ...in stare destul de buna ...
Skip ads

  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Roly a scris:La 1.9 CDTI DTH ati avut careva probleme? La mine se aude un fasait puternic in dreapte fata ( sub fitrul de aer ) la acceleratii puternice. Sa fie oare intercooler-ul?


Ai fum mult negru? Pe tester iasa mai putin boost decat ar trebui?

Daca n-ai nimic din cele de mai sus, sunetul e normal.
  • deleted-6725

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Pentru vectra b am eu furtune si intercoler dar nu stiu daca merge si la vectra c, e vorba de motorul de 2000 dt 2001.
  • radu_cosmin

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2010

  • Mesaj Privat
tin sa mentionez ca am gasit aici in spania acel furtun nenorocit pe care eu am dat 200 de euro ...cu cat credeti ..pai cu 70 de euro ... se face comanda vine fara saxofonul acela ..adica fara tubul de fier si vin 2 tuburi cel mai lung ce vine de la intercooler la turbo si cel mic . Mentionez ca este vorba de un motor y20dth 2.0 dti din 2003 si ca furtunele sunt noi cu garantie 2 ani ..deci cei interesati contactati-ma cosminel_69_ro@yahoo.comAs avea o alta problema ...incerc de foarte mult timp sa gasesc consola centrala de plastic unde vine schimbatorul de viteze cu frana de mana scrumiera ...etc pt ca a mea este crapata si este model comfort fara cotiera ...unde as putea gasi cea cu cotiera ?
  • nicholas886

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2009

  • Mesaj Privat
siirm a scris:Nou cel mai ieftin costa cam 100 € "la baieti"

e un furtun ma baieti..cine va pune sa cuparati furtun opel..de 100 euro?..cautati un furtun asemanator pe la orice magazin de piese auto sau constructii si poate il gasiti cu 100 mii vechi..Wink
Skip ads

  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
O turbina cat costa? Intradevar este scump,dar decat sa fiti tot timpul stresati(ah,poate cedeaza in concediu,poate cedeaza iarna,poate,poate,etc) cu un furtun oarecare.Eu va sfatuiesc sa cautati furtunul original,chiar si folosit.
  • vutzu

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2011 2.0dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2009

  • Mesaj Privat
radu_cosmin a scris:tin sa mentionez ca am gasit aici in spania acel furtun nenorocit pe care eu am dat 200 de euro ...cu cat credeti ..pai cu 70 de euro ... se face comanda vine fara saxofonul acela ..adica fara tubul de fier si vin 2 tuburi cel mai lung ce vine de la intercooler la turbo si cel mic . Mentionez ca este vorba de un motor y20dth 2.0 dti din 2003 si ca furtunele sunt noi cu garantie 2 ani ..deci cei interesati contactati-ma cosminel_69_ro@yahoo.comAs avea o alta problema ...incerc de foarte mult timp sa gasesc consola centrala de plastic unde vine schimbatorul de viteze cu frana de mana scrumiera ...etc pt ca a mea este crapata si este model comfort fara cotiera ...unde as putea gasi cea cu cotiera ?

salutari. incearca aici poate ai noroc si gasesti.
http://www.zonaforo.com/vectrac/
  • trandafir.romeo

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2009

  • Mesaj Privat
salutare, daca este cineva care are un furtun pentru intercooler astept mesaj. ma intereseaza cel din partea stanga al motorului. astept mesaj. ms, romeo
  • luke

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2008

  • Mesaj Privat
nicholas886 a scris:e un furtun ma baieti..cine va pune sa cuparati furtun opel..de 100 euro?..cautati un furtun asemanator pe la orice magazin de piese auto sau constructii si poate il gasiti cu 100 mii vechi..Wink


Am luat eu unul nou 1mil =3m dar problema e ca trebuie sa faca cot si asta se gatuie.
Mi s-a parut riscant si am investit in unu nou original - 8 mil
E dubios ca nu poti gasi numai furtunul ci tot ansamblul
Il reparasem pe ala spart cu o teava pe interior si coliere dar se aprindea in continuare senzorul si imi limita turatia la 2500.
Cred ca era reparat ok dar facea probleme si EGR-ul - dar m-a enervat prea tare sa mai fac teste
Oricum de cand am pus original si curatat EGR am scapat de nervi.
Skip ads

  • egroeg007

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Pentru cei ce au nevoie ******** am eu de vânzare cu un preþ negociabil, ******** deci pentru cei interesaþi ofer detalii la Nu_vreau_sa_respect_regulamentul@clubopel.ro


Amice,fii mai discret pe viitor si nu-ti forta norocul,
CapellaCt.

  • catalin19

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2008

  • Mesaj Privat
stefanello_cs a scris:raspund "on topic" deci nu-s pe langa subiect Very Happy :
la mine, furtunul asta ajunge 1,5mil; este SH Smile

Mai ai furtune pt intercooler astra g y20dth, egr electronic?
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
@catalin19 postul lui stefanello e ²putin² cam vechi(Joi 14 Feb, 2008 3:22 am). Smile
Cauta la sectiunea Vand/Cumpar piese!
  • virusssxxx

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2010

  • Mesaj Privat
CENZURAT



Aici nu se vinde/cumpara furtun de intercooler.
CapellaCt

  • ag10tit

  • Mesaje scrise: 345
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Roly a scris:La 1.9 CDTI DTH ati avut careva probleme? La mine se aude un fasait puternic in dreapte fata ( sub fitrul de aer ) la acceleratii puternice. Sa fie oare intercooler-ul?


Salut! cum ai rezolvat problema? acelasi zgomot se aude si la mine, a mai facut odata asa dar dupa ce am lasat masina vreo 2 ore si-a revenit nu a mai facut fasaitul ala puternic.
  • Adned

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Am avut si eu probleme cu furtunul de la intercooler la Vectra mea. Scotea un fum de ziceai ca e tractor obosit.
Dupa cateva zile de cautari pe la diversi amici care se ocupa cu piese auto, m-am trezit acasa cu 2 bucati, asa ca am ramas cu unul in plus.
Daca are cineva nevoie de acest furtun (y20dth) sa-mi dea un mesaj si il vand.
  • kiper

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2011

  • Mesaj Privat
cenzurat

Te rog sa-ti postezi anunturile la Piata Opel


Editat de Capella!

  • ciprian23

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Adned a scris:Am avut si eu probleme cu furtunul de la intercooler la Vectra mea. Scotea un fum de ziceai ca e tractor obosit.
Dupa cateva zile de cautari pe la diversi amici care se ocupa cu piese auto, m-am trezit acasa cu 2 bucati, asa ca am ramas cu unul in plus.
Daca are cineva nevoie de acest furtun (y20dth) sa-mi dea un mesaj si il vand.




mai ai acel furtun?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR