Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
ideea este sa cunosti pe cineva care sa iti explice ce tre facut Smile ar ajuta daca imi poti confirma/infirma ceea ce am scris adica intreaba persoana care te-a ajutat daca iti lua permisul pentru depasirea alcoolemiei se mai putea face ceva sa-l recuperezi mai devreme Sad
  • io

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2005

  • Mesaj Privat
sfi16v a scris:virgil sigur 100 % se ia permisul pt neacordare de prioritate.eu am patit-o in ianuarie.am atins usor o dacie ,am fost la politie si aia mi-au luat permisul.mi-au zis politaii ca mai bine nu mai declaram accidentul ca doar l-am zgariat putin si nici rca nu o sa ii faca zgarietura aia, deci mi-au luat permisul cam degeaba,dar legea-i lege.
ROBERT mie mi-au dat permisul dupa o luna dar am umblat cu diverse pile(de la agent la colonel) de m-am saturat ca altfel cica se ia pe 3 luni oricate contestatii faci .asa e dispozitie "de sus"


eu zic sa mai lasi din 100% ala... s-a spus destul de clar ca daca ai provocat un incident (nu conteaza cat de mult l-ai atins) iti ia permisul. dar daca nu ai acordat prioritate si nu se intampla nimic ( decat ca te vade politia ) nu-ti ia permisul.
  • Kappy

  • Mesaje scrise: 341
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Mi se pare ca iti da permisul mai repede daca faci cursuri la o scoala de soferi; cursuri de teorie:D. Si til da intro luna fara interventii la colonei si alti d'astia
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
oaaaaaa ......
a iesit unul (opel astra f caravan) cu spatele dintr-o parcare azi si s-a oprit fix in usa mea din dreapta.... nu vede in oglinda, nu aude claxonul. eram deja in spatele lui cind a inceput sa se miste (pe o alee intre blocuri, cu gropi mari, abia ma tiram si eu). mi-a sarit oglinda din dreapta cu totul, fix in masina, ca era geamul deschis.
am fost atit de surprins de faptul ca nu a reactionat nici la claxon si s-a proptit in mine ca nici nu m-am enervat. doar m-am ingalbenit cind am auzit pocnitura. am scapat ieftin, 3 dungi pe vopsea, de la bara lui si ornamentul din spate, ies la spalat + polish, probabil nu ramine nici o urma. sint foarte fine. daca nu o aveam plina de praf probabil ca nici nu se cunostea. a platit omul oglinda si jumatate de spray (ca trebuie sa o si vopsesc) si gata.
ceasul rau... daca plecam cu un minut mai devreme ... daca... daca....
  • m0nique

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina: Frontera 1995 2,3 TDI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Am avut si eu un accident Frontera vs Astra... Nu am bullbar (dar este in proiect Razz) insa mai mult decat sa-mi sara vopseaua de pe bara nu am avut. Astra... Capota botita, far spart, radiator spart si mai departe stiu cei de la service... Paguba de vreo 3000 RON.
Si atunci cum sa nu o iubesc? Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR