Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • kapix

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Azi dimineata ma atentioneaza un tip ca nu se aprinde nici un stop pe frana. Trag pe dreapta si blochez cu o surubelnita pedala in pozitia apasat. Intr-adevar, nimik... Verific becurile - in regula, incerc cu alte becuri, nimik, curat contactele, nimik...
Sfatuiti-ma unde sa mai caut.
Skip ads

  • marius radu

  • Mesaje scrise: 429
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2004

  • Mesaj Privat
sub pedala de frana este un contact.
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Daca nu ma insel contactul este pozitionat deasupra pedalei de frana... oricum ideea este aceeasi, cauta contactul de la pedala de frana
  • kapix

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Am bagat mana asa in fuga pe acolo (ma grabeam la serviciu) dar nu am gasit nimik. Stiu unde este la Dacie, dar cu Omega nu am mai avut problema asta. Mai sap cand ajung acasa. Pana atunci folosesc pozitiile pe post de stopuri Crying or Very sad Adica aprind pozitiile de fiecare data cand apas pedala Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Skip ads

  • virgil

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2005

  • Mesaj Privat
nu-mi vine sa cred Shocked Shocked Shocked
totusi exista oameni care se gandesc si la circulatia propriu-zisa si le pasa ca nu sunt singuri pe strada!!!

f multi dintre cei pe care i-am intalnit fara stopuri si le-am zis, mi-au aratat si un deget aratator....
  • kapix

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Faza 100% reala:

O cunostinta de-a mea, om in toata firea, caruia un taximetrist ii facea niste semne ciudate dupa ce l-a claxonat 10 minute in timp ce stateau la semafor, a coborat sa "ii dea omorul" saracului taxist. Taximetristul pleaca lasandu-l pe om injurand de mama focului dupa ce a mai blocat si intersectia (se facuse verde intre timp). Tot injurand urca omul si in masina iar fiica-sa, care statea calma pe scaunul din dreapta, ii spune "tata, ala iti facea semn ca ai pana..." Very Happy Very Happy Very Happy

Asa ca nu toti cei care injura stiu si de ce... sper. Mi se pare stupid sa il injuri pe unul care iti spune ca ai o problema la masina. Mai ales la stopurile de frana, care nu se pot verifica decat in doi. Iar cand aprind pozitiile nu ma gandesc deloc la ceilalti, ci la mine. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
siguranta ai verificat-o ?
  • 8IMISTIQ

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Eu cred ca e un releu stricat. Costa cateva sute de mii. Smile
  • ktgorik

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Am avut acelasi simptom pe fosta AstraF. Pina la urma a fost contactul de la pedala de frana. Scos, curatat, "parfumat" cu WD40, problema n-a mai aparut. Verifica si tu contactul.
  • kapix

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Hai ca am scapat ieftin. Aveam ambele becuri duse. Incredibil, dar filamentele par la amandoua intacte. Cu ocazia asta am verificat toate becurile Smile si surpriza - am mai gasit unul nefunctional la stopurile de ceata. Toate trei aceleasi simptome - filamente intacte. Am curatat partile care vin in contact crezand ca sunt oxidate - nici o schimbare. Avand doua filamente, le pun invers in soclu si - surpriza - functioneaza. In drum spre casa opresc la primul magazin, iau becuri noi sa le schimb, mai iau si in plus, sa am si de rezerva (apropo, m-au cam jecmanit - 20.000/buc; ultima data erau ieftine rau, pana in 5.000).
Cred ca e cazul sa imi schimb ochelarii Very Happy Very Happy Very Happy
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
nu ziceai mai sus ca ai incercat si cu alte becuri si tot nu mergea????

faza cu filamentele intacte am patit-o si eu.par intacta, dar daca te uiti bine de tot la ele vezi ca sint arse la un capt si "lipite" de piciorus, probail au facut arc in momentul in care s-au desprins.

p.s.: nu mi s-a intimplat niciodata sa mi se arate degetul cind am atentionat lumea despre stopuri arse, pene de cauciuc sau capace ramase deschise la benzina. dar nici "entuziasti" nu au fost respectivii, mai ales cind era vorba de 2 tipe care intii au crezut ca ma dau la ele Smile, ceea ce ma face sa nu mai fiu foarte saritor. adica nu fac eforturi deosebite sa ii atentionez. daca ajung oarecum alaturi la semafor bine, daca nu ...
  • corsaflorin

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2002 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Nu mi se aprind stopurile pe frana ! Am schimbat becurile si degeaba .Mentionez ca semnalizarea , avariile si lampa de stop imi merg . Ce mai e de facut ? Question

Am uitat sa mentionez ca e vorba de un opel corsa din 2002.

0. Bine ai venit!
1. Citeste regulamentul forumului si respecta-l
2. Cauta si vei gasi!
3. Nu mai posta consecutiv, foloseste butonul EDIT
editat de maiandrei

Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR