Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • mariusD

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Am o problema cu angel eyes. Sunt de la FK. un cerculet din far mi se aprinde doar pe jumatate. Stie cineva cum se poate inlocui becu sau becurile din el? Sunt cu led sau becuri normale? o schita ceva daca are cineva va rog...
  • BlueBird

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2007

  • Mesaj Privat
ehhh mai mai si eu am aceeasi problema faruri d 1 sapt NOI fk s-au ars deja 2 becuri d cerculete...dar thank god eu am un prieten la 200m d mine care a avut si el fk pe golf si i s-au ars becurile si Se Pot INLOCUI cu leduri...sau alte becuri e 5 mii un led si sincer eu inainte d fk am avut alte faruri din germania luat dar made in china cu led led pe angel eyes si lumina maxim d bine ...asa k nu dispera si relax se rezolva eu astept sa aiba el timp sapt viitoare k el se ocupa cu leduri si becoleduri montaj si vanzare. Smile
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Sunt curios cum vor lumina cercurile cu LED la tine , am facut ceva probe cu led si nu am fost multumit , in locul unde era ledul se vedea cercul mai mult aprins iar in rest mai slab . Poate reusesti sa pui ceva poze dupa modificare bec-led .
  • BlueBird

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2007

  • Mesaj Privat
hmmm nu e panika sapt viit sigur am poze dar...cu becurile originale din far fk se vede la fel ZIUA nistye punctulete d lumina portocalie in rest cercurile transparente....noapte in schimb e ALTA VIATA ...nu t panica nu are cum sa se vada prost tinand cont k ledu lumineaza la fel ba chiar mai puternic deci ...noaptea in cel mai rau caz se poate sa fie efectu de "ghost eyes" e ultimu sistem d angel...asa se numeste si anume lumina se propaga in spatele lupei sau farurului sau in fata ..cauta p google si o sa gasesti poze ...crede-ma k e greu d explicat Razz in orice caz decat becuri portocalii cum vin farurile pe original si sa le desfaci odata la 2 3 saptamani...nu se merita nenorocesti si farul si prinderile.
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Farurile le-am montat in Decembrie 2007 si pana acum nu sa ars nici un bec .Becul emite lumina si in jurul lui pe cand ledul numai frontal .Am facut rost de leduri smd pe care vroaim sa le pun spate in spate in acest fel lumina sa fie indreptata in interiorul cercului dar inca nu am avut timpul necesar sa fac astfel de probe . Posibil sa ai dreptate nu contrazic eu probele facute le-am realizat ziua , astept rezultatul tau .
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR