Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • mar
  • OP
  • 130 mesaje
  • din 02 Mar 2008
  • Vectra 2001 y2.0dth
  • Hunedoara
  • mar

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2001 y2.0dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Baieti cu opel vectra,ajutati-ma si pe mine.Am un buton pe consola centrala,pe primul rand unde se afla si butonul pt avarii.In stanga butonului pt avarii primul este cel de dezaburire iar urmatorul nu stiu...Pe el este desenat un om care alearga ,ceva de genu.daca este oprita masina si apas pe acel buton palpaie un led rosu in el 2sec si gata.Are vreun rol butonul asta sau e pus de unplutura Very Happy ? astep rasp multumesc
[url=https://www.postimage.org/image.php?v=aV1tcezJ][/url
La aceasta masina este al doilea buton in drepta de la avarii.
Skip ads

  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
eu unul nu stiu pt ce este acel buton dar cu siguranta nu e de umplutura, din poza nu se vede mare lucru pt ca nu e pusa corect si nu se mareste ...
  • razvan ovidiu

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2007

  • Mesaj Privat
https://www.postimage.org/image.php?v=aV1tcezJ ia vezi acuma @mark...
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
ce sa mai zic ca m-ai blocat, nu am mai vazut asa ceva, plus de asta masina ta are 2 butoane pt dezaburire si 2 butoane pt recirculare aer din interior, nici primul din stanga nu stiu ce este ... sorry, mai asteapta raspunsuri, avem colegi priceputi aici Wink

later edit * deci este vb de butonul incercuit, se vede mai bine in poza asta ...

Skip ads

  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Doar butoanele din stanga si dreapta butonului de avarie sunt la locul lor. Restul nu sunt puse unde trebuie. Poate le-a scimbat cel de la care ai luat masina. Sunt curios si eu care e povestea cu butoanele, sa postezi mai departe @mar.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Acel buton este de la alarma. Din el anulezi senzorul de perimetru atunci cand inchizi pe cineva in masina. Nu cunosc modul in care se procedeaza.
  • adipapp

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Draga Colega ala care l-ai incercuit cu rosu e butonul de panica sau pe romaneste alarma. Ar trebui sa licare daca apesi pe telecomanda de inchis masina de doua ori. Se cheama tehnic imobilizator. Daca are goarna face si galagie daca nu isi face doar functia de antifurt. Goarne nu se mai pun pentru ca in Europa nu e voie sa faci galagie cica e interzis prin lege si se amendeaza destul de tare. La noi ar fi o mare fericire nu?
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Pai sa incepem cu inceputul...
1. Bine ai venit in club!
2. Citeste cu atentie regulamentul si incearca sa nu il incalci. Echipa de moderare devine pe zi ce trece tot mai severa Razz
Care e acea "Problema mare baieti....."? In ultimul timp intalnim tot felul de titluri de-astea ca in Petrica si lupul.. rushinica...
3. Butoanele la tine sunt puse total aiurea. Ordinea corecta e cea din poza lui Mark.
4. Pe poza ta, ordinea stg-dr: girofar, AC, degivrare luneta, avarii, recirculare, dezactivare alarma, IAR degivrare.... Primul buton se foloseste la masinile speciale (ex. politie), am vazut la un coleg de forum dar parca nu era ordinea celorlalte aiurea. Iar degivrare pus de 2 ori - e clar aiurea.
Pe poza de la mark, care e si cea corecta: incalzire scaun sofer, dez alarma, degivrare, avarii, recirculare, ECO (climatronic), scaun dreapta (nu se vede)

Am impresia ca s-a mai discutat, o sa dau eu o cautare pentru voi...
LE: aici
  • mar
  • OP
  • 130 mesaje
  • din 02 Mar 2008
  • Vectra 2001 y2.0dth
  • Hunedoara
  • mar

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2001 y2.0dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
maiandrei a scris:Pai sa incepem cu inceputul...
1. Bine ai venit in club!
2. Citeste cu atentie regulamentul si incearca sa nu il incalci. Echipa de moderare devine pe zi ce trece tot mai severa Razz
Care e acea "Problema mare baieti....."? In ultimul timp intalnim tot felul de titluri de-astea ca in Petrica si lupul.. rushinica...
3. Butoanele la tine sunt puse total aiurea. Ordinea corecta e cea din poza lui Mark.
4. Pe poza ta, ordinea stg-dr: girofar, AC, degivrare luneta, avarii, recirculare, dezactivare alarma, IAR degivrare.... Primul buton se foloseste la masinile speciale (ex. politie), am vazut la un coleg de forum dar parca nu era ordinea celorlalte aiurea. Iar degivrare pus de 2 ori - e clar aiurea.
Pe poza de la mark, care e si cea corecta: incalzire scaun sofer, dez alarma, degivrare, avarii, recirculare, ECO (climatronic), scaun dreapta (nu se vede)

Am impresia ca s-a mai discutat, o sa dau eu o cautare pentru voi...
LE: aici



Ma-ti inteles gresit.Poza care am pusa nu este de la masina mea.Eu am pus o poza care am gasito la voi pe forum si in care am gasit acel buton.EU am o vectra 2001,2.0dti elegance.SI la mine butoanele sunt puse exact ca la mark.Scuze daca nu am postat bine.mersi pt raspunsuri
  • mar
  • OP
  • 130 mesaje
  • din 02 Mar 2008
  • Vectra 2001 y2.0dth
  • Hunedoara
  • mar

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2001 y2.0dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Daci a scris:Doar butoanele din stanga si dreapta butonului de avarie sunt la locul lor. Restul nu sunt puse unde trebuie. Poate le-a scimbat cel de la care ai luat masina. Sunt curios si eu care e povestea cu butoanele, sa postezi mai departe @mar.



Daci mai inteles gresit,poza in care am spus de buton nu e de la masina mea am luato de pe forum.Eu am o vectra2001 2.0dti si la mine butoanele sunt puse ca la mark.
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Asa e, te-am inteles gresit.
Te rog sa citesti regulamentul si sa il si respecti.
Se inchide.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR