Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • gaby_ice

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Va salut cu respect ,sunt un membru nou ,v-as ruga daca ati putea sa ma ajutati cu niste date tehnice la un motor de opel ascona c 1,6 DA din 86 .M-ar interesa la cat se strange chiulasa ,bielele ,palierul , si alte chestii pe care poate nu stiu de ele sa le cer acum . Va multumesc anticipat .
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Sal,chiulasa se strange 7-9 kg/f,in functie de ce suruburi ai .Noi-9kg/f,`alea vechi`-7-8max.E de preferat sa iei noi,oricum.Restul,daca tot ai dinamometrica,baga 5,si respectiv3-3.5.Si nu uita sa-i pui pana la pana,si sa le dai cu ulei inainte..
  • gaby_ice

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
multumesc pt raspuns ,pt mine asta denota ca sunteti f. seriosi si apreciez asta .
as mai avea o intrebare in legatura cu axul cu came ,la mine trebuie schimbat deoarece este extrem de uzat ,are locuri unde este ciobita si 'pasta' de pe el ,ideea e ca un mecanic care se ocupa doar cu opeluri sau cel putin mai mult cu opeluri vrea sa-mi vanda un ax de la benzinar si zice ca ar fii identic (nu stiu ce model )iar axul arata ca nou si ma tenteaza ,dar nu stiu exact ce documentatie are el in domeniu si vreau sa va intreb pe voi daca ar avea dreptate . Rolling Eyes
  • csaby

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2007

  • Mesaj Privat
IO AM UN ASCONA DIN 86 motor de 1.6 i si am pus ax de 1.8 multipunc si e struna ...potzi sa iei ax si de pe motoare de vectra cu regula ssa fie in codul motorului ta ....codu e sfant ....
  • gaby_ice

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
mersi mult ,o sa vad cum fac
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR