Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • albu41

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2007

  • Mesaj Privat
alezat din chiuloasa cica daca se ia c-am 0,5 mm din chiuloasa merge exact ca o benzina nu mai e moarta astra 1.7 dti pana sa intre turbo cica ar marii puterea cu 20 km/h are cineva idee de asa ceva? chiar sunt curios daca este adevarat sau daca are efecte nedorite
Skip ads

  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
puterea...cand reusesti sa o maresti cu 20km/h...sa anunti comitetul mondial al fizicienilor.

nu stiu de ce dar am impresia ca e un fel de mit urban...mai bine iti iei un benzinar daca vrei sa mearga ca un benzinar.
  • albu41

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2007

  • Mesaj Privat
nu am scos-o din burda am vazut o discutie cineva a zis ca a facut chestia asta si asa sa intamplat daca el minte mint si eu da am vrut sa vad daca mai stie cineva de asa ceva
  • HaRRy_GTS

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 2.2 YDTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Probabil a tastat-o la vale ... si astfel a mai crescut viteza cu 20 km/h ,inclin sa cred k era la poalele dealului si atinsese viteza maxima .

Sau daca tot ia din ea 0,5 ptr 20km/h eu zic sa ia 1 direct sa creasca cu 40 km/h.
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Intradevar alezatul din chiulasa creste puterea motorului, DAR daca duci chiulasa la alezat si nu schimbi cel putin pistoanele cu altele forjate prapadesti motorul in cateva sute de km. Nu as aleza chiulasa nici la o prapadita de dacie. Idea
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
elegance a scris:Intradevar alezatul din chiulasa creste puterea motorului, DAR daca duci chiulasa la alezat si nu schimbi cel putin pistoanele cu altele forjate prapadesti motorul in cateva sute de km. Nu as aleza chiulasa nici la o prapadita de dacie. Idea

*
Deja, daca ar fi eficace nu s-ar ALEZA, ci FREZA, la un motor Diesel singura chestie care poti obtine este sa loveasca supapele in piston... Laughing
La un motor Diesel (mai ales la unul cu Turbo...) cresterea raportului de compresie nu te ajuta la (mai) nimic...
albu41> nimeni nu sustine ca minti, sugestia pertinenta ar fi mai curand sa nu mai crezi tot ce auzi... Idea
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR