Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • sl

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 y
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2007

  • Mesaj Privat
salut. am si eu doua probleme la opel astra 17 diesel din 2001,am schimbat acum o luna rulmentu spate stg si dupa cateva zile am auzit un zgomot ceva de genu tic tic tic daca intelegeti si zic eu ca se aude tot la roata din sp stg unde am pus rulment nou,am fost la servis sau uitat mi-au scos 3 sigurante de la placute de frana care imi zgariase si discu astea lea scos din cauza ca se auzea si un scartait mai ales cand franam,dar dupa ce am plecat acel zgomot tic tic sa auzit iar,ce ar putea fi,si inca o problema prin octombrie am scos toata solutia din carburator lam spalat si apoi am pus antigel,dar dupa un timp am sesizat ca pierd antigel si culmea am gasit ud la sofer la picioare unde este acel cauciuc cu tot cu mocheta,mia zis cineva sa opresc caldura dar degeaba pierd incontinuare,ce credeti ca ar fi si ce ar trebui sa fac si daca problemele astea ar costa mult.Se vb pe forum de zgomot la rotile din fata,la mine se aude ceva zgomt cand misc de volan dar mia zis cineva ca sunt capetele de bara s-au uzat.ce spuneti.astept sa-mi spuna si mie cine stie ce se intampla ci opelu meu.
  • state marius

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2007

  • Mesaj Privat
sl a scris:salut. am si eu doua probleme la opel astra 17 diesel din 2001,am schimbat acum o luna rulmentu spate stg si dupa cateva zile am auzit un zgomot ceva de genu tic tic tic daca intelegeti si zic eu ca se aude tot la roata din sp stg unde am pus rulment nou,am fost la servis sau uitat mi-au scos 3 sigurante de la placute de frana care imi zgariase si discu astea lea scos din cauza ca se auzea si un scartait mai ales cand franam,dar dupa ce am plecat acel zgomot tic tic sa auzit iar,ce ar putea fi,si inca o problema prin octombrie am scos toata solutia din carburator lam spalat si apoi am pus antigel,dar dupa un timp am sesizat ca pierd antigel si culmea am gasit ud la sofer la picioare unde este acel cauciuc cu tot cu mocheta,mia zis cineva sa opresc caldura dar degeaba pierd incontinuare,ce credeti ca ar fi si ce ar trebui sa fac si daca problemele astea ar costa mult.Se vb pe forum de zgomot la rotile din fata,la mine se aude ceva zgomt cand misc de volan dar mia zis cineva ca sunt capetele de bara s-au uzat.ce spuneti.astept sa-mi spuna si mie cine stie ce se intampla ci opelu meu.
Foloseste 'cautare" si vei fi surprins de cate raspunsuri gasesti
  • fan_florea

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Y17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2007

  • Mesaj Privat
S-ar putea sa ai caloriferul spart vezi ca s-a mai discutat iar cu roata (ticaitul) salt-o si tu pe cric si vezi daca se mai aude cand o invarti daca da vizualizeaza discul in pozitia aceea
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR