Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Deoarece fac multi km in afara orasului si deoarece in ultimul drum facut la Bucuresti "am muscat-o" de 2 ori, deschid acest topic pentru a mentiona si avertiza despre diversele capcane ce se gasesc pe magnificele drumuri din Romania. Sper ca toti care au intalnit probleme sa posteze aici, intr-un final putem salva vieti.
De asemenea doresc sa avertizez unii carcatosi sa lase comentariile referitoare la panourile de avertizare gen "drum cu denivelari", deoarece toate drumurile din Romania sunt insotite de aceste panouri. Si am inceput:

- 15.03.2008 - pe tronsonul Sibiu - Deva, inainte de Sebes cu 10 km, este o portiune de drum plina de pietris!!! Venind cu 80 la ora am derapat urat! ATENTIE!
- 15.03.2008 - tronsonul Lugoj - Timisoara, la iesirea din Topolovat, este o denivelare de drum atata de mare, incat daca o prinzi cu peste 80 la ora zbori! Eu am luat-o cu 120/h si am zburat de-a dreptul.

Sper sa se prinda ideea cu topicul asta si sa evitam comentarii gen "ai mers cu viteza prea mare" si etc. De asemenea daca am zis pe tronsonul "Sibiu - Deva" - inainte de Sebes cu 10 km - inseamna ca mergeam dinspre Sibiu spre Deva.


Ultima modificare facuta de Cristi_C la Dum 16 Mar, 2008 1:46 pm
Skip ads

  • robytza

  • Mesaje scrise: 1,087
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: GT 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
iti dau perfecta dreptate.....nu stiu in autoritatea cui intra drumul Timisoara - Lugoj ....dar este SUB ORICE LIMITA A BUNULUI SIMT. e un drum perfect pentru a-ti distruge masina ! acel drum arata cel mai bine afacerile firmelor de facut drumuri.


Ultima modificare facuta de robytza la Dum 16 Mar, 2008 10:49 pm
  • bulky

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2000 20tdi
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2007

  • Mesaj Privat
care ajungeti prin cta evitati sa trecceti si prin navodari, au raschetat drumul inainte de craciun si nici acum nu au reusit sa il asfalteze. (chestii electorale). in cateva luni am reusit crd sa distrug ceva bucsi la masina:). nesimtire curata
  • zapartanioan86

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 2001 ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2007

  • Mesaj Privat
tronsonul DEJ - BISTRITA se lucreaza la poduri si podete, atentie in unele locuri se circula pe o singura banda! o idee extraordinara cu topicu' asta! Smile
Skip ads

  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
- 15.03.2008 - pe tronsonul Sibiu - Deva, inainte de Sebes cu 10 km, este o portiune de drum plina de pietris!!! Venind cu 80 la ora am derapat urat! ATENTIE!



Incercati sa pastrati logica: data-> tronson->locatie (aproximativ). Am pus si data deoarece totul este trecator.
  • zapartanioan86

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 2001 ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2007

  • Mesaj Privat
scuze: data 16.03.2008 si se mai lucreaza aproximativ 3 luni la poduri si podete si dupa aceea incep sa lucreze la drum (largire si strat nou de asfalt) deci... destul de mult timp de restrictii de circulatie pe tronsonul DEJ - BISTRITA
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
In Bucucresti se lucreaza.
Nu mai tin minte cand a inceput si nu se stie cand se va termina. Credeti-ma ca nu fac bascalie.
Lucrarile la drumurile prin tara, macar se mai termina...
Felicitari initiatorului acestui subiect.
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
la intrarea in buzau disnspre focsani drumul e decopertat.daca tranzitati buzaul intrati pe varianta.e super si evitati si semafoarele.
intrarea pe varianta e in capatul podului ala mare care il vizita base.
Skip ads

  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Timisoara-Topolovat-Lugoj este un drum de evitat si pe perioada anului 2009.
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Probabil ca o parte din bucuresteni, stiu deja:
In urma cu aproximativ o luna, pe cheiul Dambovitei, intre Podul Vitan si centura, au fost montate limitatoare de viteza gen "cocoase transversale" sau "politisti intinsi". Cate trei pe fiecare sens.
ATENTIE! NU SUNT SEMNALIZATE! Prin alte parti pe unde sunt montate, am vazut ca sunt instalate indicatoare de limitare a vitezei (30km/h) si ind. cu un semn specific. AICI NU EXISTA!
Atentie la viteza, caci este o portiune care imbie si care, in conditiile actuale, poate provoca ciocniri in lant, datorita franarii "in scurt". Eu era sa "o iau". Am trecut la interval de 3 zile cand au aparut
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Revin asupra informatiei de mai sus (ieri am trecut iar pe acolo):
Au fost puse doar indicatoare de avertizre. nu si de limitare a vitezei
  • body_18_is

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2008

  • Mesaj Privat
ATENTIE mare la carute ! Mai ales in aceasta perioada a anului cand "tulburelul" este numai bun.
Chiar in seara aceasta aproape de Vaslui mi-a iesit in fata un carutas de pe un drum lateral fara nici o lumina , ochi de pisica sau o vesta pe el. L-am vazut in ultimul moment . Cu toate ca eram in afara localitatii , am avut bafta ca aveam doar vreo 70 km /h .
Skip ads

  • corinutza77

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Cand vine vorba de Bucuresti trebuie sa fii precaut in tot orasul pt ca fie se lucreaza(ineficient de cele mai multe ori), fie sunt strazile proaste.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR