Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • calfianu

  • Mesaje scrise: 525
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Ce parere aveti despre organizarea de catre Romania a acestui summit NATO ?
Votati si argumentati va rog.
Eu sunt contra pentru ca nu pot fi de acord cu nici un fel de activism militar, iar aceasta pentru ca RO are probleme mai importante decit cele militare.


Ultima modificare facuta de calfianu la Sam 22 Mar, 2008 11:25 pm
Skip ads

  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Este important sa aratam ca participam activ la viata economica si militara mondiala, cu toate ca am emoti deoarece teroristi ar putea efectua diferite atentate deoarece au anuntat ca se vor razbuna pe UE cat de curand ( am vazut la tv azi ) si Romania e vulnerabila.
  • calfianu

  • Mesaje scrise: 525
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2006

  • Mesaj Privat
...si de ce Romania ar fi o tinta? Pentru ca niste politicieni au vrut capital politic si putere? Ce cautam in Afganistan ? Ne trebuie axa Washington - Londra - Bucuresti ...
Cu ce benficiu ?
Platim lui Bushulica prin Bechtel un bir pentru o autostrada ce nu va fi finalizata in veci cu acea companie. Expunem tara unor practici teroriste. Cine cistiga? Eu nu, copilul meu, nu cred.
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Din cate vad eu,la nivel de cetatean de rand,este o bataie de joc la adresa mea si a celor ca mine(noi).Faptul ca se face curatenie `bec`,se aduna cersetorii si aurolacii,se asfalteaza si se traseaza,numai din respect pt.o mana de oameni-buni,rai,nu mai conteaza-demonstreaza ca SE POATE.Dar pt.altii,si nu pt.noi,cei din banii carora se fac toate aceste cheltuieli in exces...Asta apropo de cele aproape 500 de masini noi aliniate in fata casei poporului..
Tind sa cred ca suntem transformati cu forta intr-un neam de slugi de cei carora le-am acordat votul mai ieri...
De ce nu se fac aceste lucruri pt NOI,si nu pt EI ?De ce am impresia ca dupa ce vor pleca VIP-urile mondiale cativa politicieni slinosi si burtosi vor trage linie,frecandu-si palmele ca dupa o partida de table,si Bucurestiul va ramane iar prada cainilor,prafului si pet-urilor din colt ?Ma duc sa vomit...Pa !
Skip ads

  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Facem istorie? Mr. Green

da,
stiu
sint
Esti OFF TOPIC
  • calfianu

  • Mesaje scrise: 525
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2006

  • Mesaj Privat
nu zafirule, esti very on topic (in scope) Wink
ar fi tare funny ca tocmai piesele grele (Bushulica & CO) sa anuleze participarea in ultimul moment iar acest summit sa devina o foarte scuma shueta intre baietzasii destepti din intregul occident.


Ultima modificare facuta de calfianu la Sam 22 Mar, 2008 11:28 pm
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
numai cind ma gindesc ca se taie bucurestiul in doua si nu ai voie sa treci peste culoarul ala unic ma apuca dracii. stau intr-o parte a culoarului si serviciul e pe partea cealalta.
pentru astia nu s-au inventat elicopterele?
pentur noi nu pot sa faca ceva curatenie? sa asfalteze, sa adune aurolacii care freaca parbrizele? nuuuuuu...

e o vorba: "ce-i trebuie prostului? tichie cu margaritar". prostul e romania.

romania trebuie sa arate ca e activa bla bla.... parca il aud pe ceausescu iar. romania e o colonie de desfacere si nimic mai mult pentru ei.
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Votat NU
Argument:
Mie nu-mi convine ca niste polticieni pupinc**isti, cheltuiesc “mica” mea contributie (sub forma de impozite si taxe) doar pentru a-si injecta botox (parca asa-i spune) in buze, sa tzuche mai apasat fundul altora.
Se pare ca lumea nu stie sa se imparta altfel, decat in clanuri, gasti, pacturi si galerii de suporteri (fani). Mai avem putin si ajungem iar la triburi.
Mi se face greata cand aud de politica si tot ce tine de sfera aceasta. Cand sunt prea apatic si vreau sa devin mai vioi, nu servesc bauturi datatoare de aripi. Caut stiri despre politicienii nostri: imi creste tensiunea instantaneu.
Ce pot sa mai spun?
“Suntem prea mici pentru un razboi atat de mare”.

Zafirul: link-ul ala trebuia pus la... "Sa ne descretim…" Faina cea cu “I am a representant of Dalli Parking…”
Si ultima stire: detin informatii din sursa sigura ca, daca iese bine, urmatoarea intalnire la nivel inalt, va fi organizata tot de Romania. Mr. Green

O fi benefic (?) pentru tara, poate, peste vre-o suta de ani...Pana atunci incerc sa fiu ancorat in realitate.
Skip ads

  • florin71

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2004 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Prin organizarea acestui summit la Bucuresti, timp de 2 zile , Romania va fi in centrul atentiei intregii lumi iar Bucurestiul va fi ,,buricul lumii''.Aici se vor afla principalii conducatori ai planetei, iar zona Bucuresti-Constanta, va fi cea mai pazita zona din lume.
Nu cred ca vor fi atentate , datorita masurilor de securitate luate NU doar de autoritatile romane ci si de serviciile speciale ale principalelor tari membre NATO care sunt implicate in organizarea acestui summit.Zilele urmatoare in Bulgaria vor sosi 18 avioane militare americane si 500 de soldati din fortele speciale , care au ca obiectiv intarirea dispozitivului de paza al tarii noastre, pe perioada desfasurarii summitului.Nu se incred americanii in bravele noastre MIG21 LANCER(speram sa nu se prabuseasca pe cladirea unde vor avea loc sedintele NATO Very Happy ).Poate ca aduc faimoasele F22 Very Happy .
Daca se vor lua decizii importante, cu impact regional pentru continentul nostru, Romania va fi mentionata in cartile de istorie, daca nu, va fi subiect de discutie in presa, cateva zile, dupa care se va asterne praful trecutului.
Pecuniar, sigur, se vor cheltui bani pentru organizarea summitului de catre autoritatile romane, in schimb hotelurile de lux din Bucuresti si litoral isi vor face norma pe acest an.
Insa care va fi deznodamantul acestui summit , vom vedea la incheierea lui.
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
mihdoi a scris:...
Zafirul: link-ul ala trebuia pus la... "Sa ne descretim…" Faina cea cu “I am a representant of Dalli Parking…”

stiu.
d-aia am si zis ca-s off topic.
am vrut insa sa mai inveselesc un pic atmosfera...
e atit de multa mizerie... fizica: gunoi, praf, etc. dar si morala.
mai ales morala.
calfianu a ales sa plece, dragos sa vomite.
As pleca si eu. Unde insa? Am tot sperat acu niste ani.. Intre timp au ajuns scursurile afara si ne-au facut neamul de ris.
In Slovenia in concediu ne intrebau din ce zona din Italia sintem. Am lasat-o asa, ca era mai bine...
As vomita si eu. Dar ar rezolva ceva?
Asa ca rîd. Si injur. Ca sa nu inebunesc.
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Tot off si eu:
Of, of of !!!
Am ajuns sa ne plangem de mila. Si la fel ca pe vremea... , bine ca inca mai stim sa facem haz de necaz.
Nu am vrut sa fac observatie, ci pur si simplu, am mancat un si "...trebuia pus si la..."
Si intr-adevar, "afara" suntem priviti ba cu compatimire, ba cu greata, ba cu ura...
  • calfianu

  • Mesaje scrise: 525
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Zafirule, din 2009 ma "repatriez", insa sunt tot roman asa ca tot ce se intampla in RO ma intereseaza.
Oricum, vad ca acest chestionar nu transeaza clar problema.
Skip ads

  • florin71

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2004 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Calfianule, ca sa iti raspund la intrebare, eu cred ca totusi este un lucru bun, chiar daca o sa ma injure forumistii din Bucuresti ca din cauza summitului ei vor circula greu in perioada 02-04.04.2008, iar altii ca cu banii alocati pentru acest eveniment se putea face altceva.Oricare tara din occcident , isi face reclama prin mass media contra cost binenteles asa ca si noi prin acest summit procedam la fel.Romania face parte dintr-o structura militara, asa ca nu se mai pune problema neutralitatii, iar prin organizarea acestui summit la noi, daca totul va decurge normal, Romania va fi perceputa prin intermediul mass mediei, de opinia publica internationala, ca o tara europeana si nu ca o tara de tigani , manelisti si handicapati.Cu alte cuvinte vom beneficia de reclama in intreaga lume.Vom fi mai cunoscuti in lume, ca o tara membra a U.E. si N.A.T.O.
  • calfianu

  • Mesaje scrise: 525
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Problema de trafic este o problema minora, si cu oricite summituri organizate si oricite milioane de euro cheltuite, atata timp cit in RO pensionarii se vor sinucide pentru ca incalzirea este prea scumpa, cind oamenii mor cu zile prin spitale pentru ca la noi nu se fac anumite operatii si birocratii din sanatate studiaza ani de zile un dosar pentru a aproba niste bani pentru interventii in afara, cind parlamentari iau cite o caruta de bani semnind doar o declaratie pe proprie raspundere, nimeni nestudiind nimic...etc...etc...NU CONTEAZA care este imaginea RO peste hotare, pentru ca cetatenii RO nu vor simti nimic. Din contra, puterea actuala poate sa primeasca niste cecuri in alb pentru viitoarele alegeri. Metehnele fanariote nu se vindeca usor. Pentru baetzii de la putere este mai importanta binecuvintarea mai marilor lumii decit cea a propriului bobor...


Ultima modificare facuta de calfianu la Sam 22 Mar, 2008 11:23 pm, modificat de 2 ori in total
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
calfianu a scris:Ce parere aveti despre organizarea de catre Romania a acestu summit NATO ?
Votati si argumentati va rog.
Eu sunt contra pentru ca nu pot fi de acord cu nici un fel de activism militar.

o noua ocazie de a ne arata pupincurismul, suntem un popor faca demnitate .
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
ma uit consternat la "pregatirile" care se fac pentru vizita stapinilor din otan si nu vad aproape nici o diferenta fata de ceea ce se intimpla cind se pregateau vizitele lui ceausescu.
se face curat, se infrumuseteaza localitatile, se pun marcaje, se vopseste, se asfalteaza. da' de ce mama dracului nu se face asta si fara sa vina stapinii?

in plus se pune tot bucurestiul pe butuci. 7 zile nu ai voie sa parchezi, nu ai voie sa circuli. eu propun bucurestenilor sa isi lase toti masinile exact unde le lasa si acum. sa vad cum ridica ei toate masinile, asa cum se lauda. ei nu sint in stare sa ridice citeva hirburi care aglomereaza parcarile.
  • zapartanioan86

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 2001 ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2007

  • Mesaj Privat
bani, resurse materiale, omenesti, nervi intr-un oras paralizat pentru nimik... aia vin si pleaca fara sa-i intereseze "daca au fost in Romania sau in Bulgaria", totul pentru nimik..
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
interesant e ca jumatate din voturi sint "pro", dar nimeni nu reuseste sa produca un argument.

LA AL PAI-SPE-LEA CON-GRES CEAU-SES-CU RE-A-LES.
  • calfianu

  • Mesaje scrise: 525
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Sezran a scris:interesant e ca jumatate din voturi sint "pro", dar nimeni nu reuseste sa produca un argument.
.

Poate argumentele "pro" depasesc puterea de intelegere a celor care au votat "contra" Cool


Ultima modificare facuta de calfianu la Mar 25 Mar, 2008 1:55 pm
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
asa e, sintem niste prosti, niste nenorociti, niste viermi care se opun progresului si "pax americana". nu vrei tu sa vii sa ne luminezi putin? sau e sub demnitatea ta sa luminezi niste sarmani ca noi, fara putere de intelegere? sau mai bine sa ne asteptam la ceva bombardiere care sa ne aduca pe calea cea dreapta?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Este benefica pentru ROMANIA organizarea acetui summit?
DA 45%
NU 54%
66 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR