Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • adihancis

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Buna ziua!
Am intrat si eu in clubul Opel pentru a cere niste lamuriri eventual pareri de la cei ce detin un Opel Vectra.
Doresc sa plec in Olanda peste cateva saptamani si vreau sa-mi cumpar un Opel Vectra. Ce impresii aveti despre aceata masina. Este fiabila, dotari corespunzatoare.... ma refer la Vectra C motor de 2000 din 2004 - 2005 Am avut pana acum Opel Astra din 2002 cu motor de 2000cmc si am fost foarte multumit de ea, de aceea m-as orienta tot catre Opel. Sau poate sa ma orientez spre WV?
Astept pareri
Skip ads

  • mariani

  • Mesaje scrise: 769
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2007

  • Mesaj Privat
sal
dotari suficiente, acum depinde in ce bani vrei tu sa te lncadrezi
din 2004/2005 cum vrei tu gasesti 1,9 cdti lntre 9000 si 11000/11500 euroi
eu am gasit din 2005 cu 11000 /11500 euro citeva masini dar ori dotari putine ori aratau jalnic
asa ca am ales una din 2003 dar full ( asta ln germania)
masina este buna dar ca orice masinla la mlna a doua, norocul cumparatorului
trebuiesc shimbate consumabilele bucsi,bielete, ulei , brate spate etc
acolo nu-ti dai seama daca trebuiesc schimbate ,au drumuri bune si nu troncane nimic
plna la iesirea de pe autostrda la szeghed (ungaria) zici ca ai luat masina noua
acum nu trebuie sa te sperii, lntre preturile la pisele de astra si vectra nu este diferenta mare
mult noroc Very Happy
  • adihancis

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc! Asa m-am gandit si eu 12.000 euro. Am auzit ca pe afara nu se prea ocupa cu gainarii adica dat inapoi kilometrajul etc. Eu am rude in Olanda si mi-au promis ca ma ajuta sa-mi iau o masina. Acu inca nu sunt sigur ce masina, nu sunt sigur daca diesel dau benzina. Am intrebat si eu pareri despre Vectra pt ca am auzit ca sunt mai reusite. Poate imi spune-ti despre motor e bun, trage bine? Ce dotari au Vectrele? Poate o comparatie vis-a-vis de un Passat sau Octavia. , eventual japonezele...
  • gevolleyball

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 2002 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Ia Honda Accord 2.0 sau Civic benzinare...o sa te rogi sa ai probleme cu masina...Superfiabile...restu-s gaini
Skip ads

  • lucianlucuta

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Arad
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2007

  • Mesaj Privat
la 11000 ti-l dau pe al meu, inmatriculat de 2 luni. vectra c gts 2,2l diesel, argintiu metalizat an 2003
  • gevolleyball

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 2002 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2007

  • Mesaj Privat
La 9900euro se vinde Vectra C 2.2 DTI 2002 inmatriculat ro full options... Very Happy hai sa ne mutam pe vanzari/cumparari ca luam warn
  • cruger

  • Mesaje scrise: 230
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2006

  • Mesaj Privat
@gevolleyball Asa e daca iti iei o honda acord de 1.8 sau 2.0 esti tatal lor. Intr-adevar asta e masina.
  • adihancis

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2008

  • Mesaj Privat
lucianlucuta a scris:la 11000 ti-l dau pe al meu, inmatriculat de 2 luni. vectra c gts 2,2l diesel, argintiu metalizat an 2003


Putem discuta. Vrei sa-mi spui ce inseamna full1 sincer nu am mai condus tipul asta de vectra. Cum sta cu demarajul? Consumul la 2.2!
Skip ads

  • gevolleyball

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 2002 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Consumul la 2.2 DTI este 5l/100 afara si 7,5l/100 in oras
Pachetul de dotari full inseamna la masina mea:
-kit xenon,proiectoare de ceata,spalator faruri,praguri personalizate,kit aparatori la roti,jenti 16" aliaj
-computer de bord,afisaj mare,interior full piele,insertii mahon,incalzire in scaune fatza,airbaguri frontale,laterale si tip cortina,climatronic bi-zonal,navigatie,audio Siemens NCDC2015 + cdchanger,kit integrat in bord pentru cartela telefon Nokia,geamuri electrice full,trapa electrica,inchidere centralizata,oglinzi electrice si luneta incalzite,torpedou cu racire,reglare scaune pe 3 directii,suport lombar,cotiera fata si spate..
La mine lipsesc senzorii de parcare,ploaie si pilotul automat(astea is la capitolul fitze Smile )
Masina merita la cineva care face minim 50-100km zilnic si are posibilitatea s-o ruleze in plaje de turatii peste 2200...Pentru asta e gandit acest superb motor 2.2 DTI...Asa ca ..E de vanzare domnilor!
  • nydu2007

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: GIURGIU
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2007

  • Mesaj Privat
as mai adauga 1-2 litri la consumul tau...
eu cu 2.0 dti daca merg incet scot 8 pe oras , daca merg ceva mai tare scot 10
  • cristian_28051982

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1998 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
la banii,astia in spania mai pui 1000e si ei 2 la fel din anii2003-2006 ca in romania romanul vrea sa vanda o masina si cu banii de pe ia sa ia 2 din germania,frana,italia. aic iva puteti lua euro 4 incepand din 2003-in sus,si taxa in romania nu stiu cat este sau daca este.si cu garantie europeana 1an de zile daca sunteti interesati va indrum la unele firme ,sau particulari ,pentru ca e CRIZA opelistilor.nr.600368647.
  • cristian_28051982

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1998 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
la banii,astia in spania mai pui 1000e si ei 2 la fel din anii2003-2006 ca in romania romanul vrea sa vanda o masina si cu banii de pe ia sa ia 2 din germania,frana,italia. aic iva puteti lua euro 4 incepand din 2003-in sus,si taxa in romania nu stiu cat este sau daca este.si cu garantie europeana 1an de zile daca sunteti interesati va indrum la http://www.csvmotor.com/ unele firme ,sau particulari ,pentru ca e CRIZA opelistilor.nr.600368647.
Skip ads

  • titro

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2003 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2008

  • Mesaj Privat
gevolleyball a scris:
.....
La mine lipsesc senzorii de parcare,ploaie si pilotul automat(astea is la capitolul fitze Smile )
.....


Pilotul automat nu este fita, dupa parerea mea este o dotare necesara si sincer pana acum am vazut foarte putine Vectra C fara pilot automat!

Senzorii de parcare sunt utili mai ales la inceput, pt ca vizibilitatea in oglinzi nu este una foarte eficienta
  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
...............cristian_28051982 ........Smile))
Haaa ce tare de la CSV mi-am luat eu masina de 3 saptamani:D intradevar am ales Spania la 3200km in detrimentul tarilor la maxim 2000km pt criza care a afectat Spania masini ieftine de nu iti vine sa crezi.Bineinteles eu am fratele acolo cu care am alergat o saptamna in sus si in jos sa vedem ofertele+ ca acolo e cea mai ieftien motorina din toata Europa 0.82 euro litru fata de Franta-Italia peste 1 euro chiar 1,15 litru si Austria 0.99-0.95litru.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR